مدیرکل بیمه سلامت استان خراسان جنوبی از پرداخت ۱۵ میلیارد تومان مطالبات داروخانه‌ها و پزشکان خراسان جنوبی از ابتدای امسال خبرداد.

، علی اربابی با بیان اینکه از ابتدای امسال رقمی بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان برای مطالبات داروخانه‌ها و پزشکان  پرداخت شده، گفت: با این هزینه‌ها مطالبات داروخانه‌ها تا پایان اردیبهشت و مطالبات پزشکان تا پایان فروردین امسال پرداخت شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان  با بیان اینکه  پیش بینی می‌شود امسال هزینه پرداختی برای خدمات درمانی بیمه شدگان در مقایسه با سال گذشته  ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش داشته باشد، افزود: سال گذشته به طور میانگین ۵۵۰ میلیارد تومان هزینه  درمان برای بیمه شدگان پرداخت شده، که در ماه حدود ۴۶ میلیارد تومان  برای بخش درمان است.

وی با بیان اینکه از این مبلغ  ۶.۵ میلیاردتومان هزینه درمان سرپایی در بخش دانشگاهی، ۹.۵ میلیارد تومان هزینه درمان سرپایی در بخش غیر دانشگاهی همچون داروخانه‌ها، ویزیت پزشک، خدمات پاراکلینیک همچون آزمایشگاه، رادیولوژی و در بخش بستری هم حدود ۳۰ میلیارد توان در ماه پرداخت شده است، گفت:  پارسال حدود ۲ میلیون نسخه شامل نسخ دارو، آزمایشگاه، خدمات قابل ارائه در مطب، فیزیوتراپی و دندانپزشکی از بیمه شدگان بیمه سلامت در استان ارائه می‌شود که به صورت تفکیکی در ماه ۱۷۰ هزار نسخه می‌شود.

نوشته و خبرنگار : دکتر  ا . زارعی دبیر سرویس پزشکی و سلامت و ا حسن پور