#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: علت تداوم و پایداری انقلاب در دهه پنجم، پیوستگی و علاقه دوطرفه بین امت و ولایت است.

حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی روز یکشنبه در اجتماع بزرگ خانوادگی منادیان وحدت و امنیت در روستای مرزی شاهرخت شهرستان زیرکوه که همراه با اجرای سرود “سلام فرمانده” بود اظهار داشت: دشمن این پرسش را مطرح می‌کند که چرا در انقلاب اسلامی، نظام ولایی دهه پنجم خود را شروع و بیش از ۴۳ سال عمر کرده است، در حالی که نه فقط در تاریخ اسلام بلکه در تاریخ هیچ پیامبری حکومت الهی بیش از ۱۰ سال عمر نکرده است.

وی گفت: سوال می‌شود چرا در زمان معاصر با وجود این همه دشمن و فتنه و با وجود این همه منافق و تهاجم فکری و غیرفکری، نظام الهی این قدر عمر کرده که دشمنان در پاسخ به این سوال به یک جمع‌بندی رسیده‌اند، آنچه این امت و انقلاب را در برابر همه فتنه‌ها، تهاجم‌ها و دشمنان پیروز کرده و به لطف خدا پیروز خواهد کرد، پیوستگی و علاقه دوطرفه امت با امامش بوده و این حرف غدیر است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به همراهی و مجاهدت مردم خراسان جنوبی در عرصه‌های مختلف ادامه داد: استقبال گرم مردم منطقه شاهرخت شهرستان زیرکوه از سپاه پاسداران در این منطقه شایسته تقدیر است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در این اجتماع که در راستای تجلیل از مردم روستای شاهرخت در برگزاری رزمایش حضرت فاطمه الزهرا (س) برگزار شد، گفت: جا دارد از طرف آحاد نیروی زمینی سپاه، فرماندهان و مسوولان از همه محبت‌ها و فداکاری‌های شما اهالی روستای شاهرخت در رزمایش حضرت فاطمه الزهرا تشکر کنم.

سردار محمد پاکپور اظهار داشت: ما هنگام تعیین محدوده رزمایش، منطقه رزمایش را نیز مشخص می‌کنیم و در رزمایش حضرت فاطمه الزهرا (س) که بهمن سال گذشته برگزار شد، منطقه رزمایش روستای شاهرخت بود.

وی افزود: در این رزمایش استقرار ما در خانه‌های مردم روستای شاهرخت بود، حتی برپایی چادرهای ما در خانه‌های مردم بود و مسوولان تدارکات هم مردم شاهرخت بودند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با بیان اینکه محبت و فداکاری مردم روستای شاهرخت را فراموش نخواهیم کرد گفت: در مناطق مختلف کشور رزمایش انجام دادیم و در همه مناطق مردم خوب و فداکار هستند اما مردم روستای شاهرخت متفاوت بودند.

اجتماع بزرگ خانوادگی منادیان وحدت و امنیت در آستانه عید غدیر خم با حضور پرشور اقشار مختلف مردم شهرستان زیرکوه در محل آستان مقدس امامزاده سعدالله بن موسی الکاظم (ع) روستای مرزی شاهرخت برگزار شد.

این برنامه با اجرای سروده “سلام فرمانده” همراه بود و از شبکه‌های سه سیما، شما و خاوران نیز پخش شد.

بهمن سال گذشته رزمایش امنیتی و تهاجمی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رمز مقدس یا فاطمه الزهرا (س) در منطقه عمومی و مرزی شاهرخت خراسان جنوبی انجام شد و این رزمایش برنامه‌های جانبی داشت از جمله برپایی بیمارستان تخصصی صحرایی ثامن‌الائمه (ع) نیروی زمینی سپاه که حدود ۱۰ هزار نفر از خدمات این بیمارستان صحرایی بهره‌مند شدند.

شهر حاجی‌آباد مرکز شهرستان زیرکوه در مجاورت کشور افغانستان و فاصله ۱۵۸ کیلومتری بیرجند قرار دارد.