امام جمعه موقت بیرجند گفت: عملیات وعده صادق یک اقدام مشروع، دفاعی، حکیمانه، به موقع و سنجیده رزمندگان نظام اسلامی بود که غرورآفرینی و عزت بخشی را به همراه داشت.

حجت الاسلام محمد مختاری در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند که در مسجد جامع مصلای المهدی (عج) این شهر برگزار شد افزود: امروز مهمترین موضوع اسلام و جهان، فلسطین است چون جنایت‌های اسرائیل غاصب دل انسان را به درد می‌آورد و فاجعه جامعه بشریت است که جلوی چشم جهانیان زنان و کودکان را می‌کشند آن هم در دنیایی که دم از حقوق بشر می‌زنند و این مایه ننگ است.

وی گفت: اما مقاومت جانانه مردم فلسطین باعث قوت قلب است که نشات گرفته از فرهنگ صبوری اسلام بوده و این تنبیه و سیلی جانانه و قاطعانه عملیات وعده صادق که به اسرائیل زده شد نیز جای تبریک دارد.

خطیب جمعه بیرجند تصریح کرد: باید خداوند را شکرگزار باشیم که همواره از ما حمایت کرده چه زمانی که از کمترین امکانات برخوردار نبودیم اما شن‌ها را پهپاد و موشک قرار داد تا اینکه آمریکای تبهکار در دل شب میان صحرای طبس شکست خورد.

وی گفت: اکنون خداوند با این قدرت و قوت نظامی، ملت ما را سرافراز کرد لذا باید قدردان باشیم و از نعمت فرهنگ اسلامی نباید غافل شویم چون با این ابزار، استکبار و طاغوت را از کشور بیرون کردیم.

حجت الاسلام مختاری افزود: امروز بعد از ۴۶ سال فشار، جنگ تحمیلی، تحریم، تهاجم فرهنگی و جنگ ترکیبی این عزت و افتخار را در سطح جهان داریم که حاصل همان فرهنگ اسلامی است که باید تثبیت شده و به آن عمق ببخشیم.

وی اظهار کرد: اعتماد به نفس و قدرت را از دین خود گرفته و آموخته ایم که نه ظلم می‌کنیم نه زیر بار ظلم می‌رویم اما دشمن را نباید دست کم بگیریم چون استکبار فقط زبان زور را می‌فهمد.

امام جمعه موقت بیرجند، ولایت فقیه و رهبری افتخارآمیز امامین انقلاب را از دیگر نعمت‌ها در کشور برشمرد و گفت: افرادی که از گفت و گوی تمدن‌ها می‌گفتند، خائن یا غافل بودند که استکبار را نشناختند اما رهبر انقلاب همواره توصیه کردند که از لحاظ نظامی باید قوی شویم پس باید همواره از ایشان اطاعت کنیم.

وی با اشاره به وجود نیروهای ولایی و کارآزموده در نیروهای مسلح که قدرت دفاعی را در کشور ایجاد کردند افزود: اینها چه زیبا، مدبرانه و عاقلانه سیلی جانانه به اسرائیل را مدیریت و با طراحی و اجرای بسیار مقتدرانه در برابر لایه های متعدد دفاعی اسرائیل توفیقات بی نظیر را کسب کردند.

حجت الاسلام مختاری گفت: خداوند، امام زمان و مردم پشتیبان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند پس از هیچ دشمنی نباید ترسید و قطعا پیروز میدان خواهند بود.

وی از همراهی مردم با نظام قدردانی کرد و افزود: میلیون‌ها انسان فهیم و غیرتمند داریم که همواره به میدان آمدند و مدافع و حامی بودند لذا اقدام جدی در برابر رژیم صهیونیستی مطالبه مردم بود اما ایران می‌خواست مطابق قانون عمل کند و با اقدام گستاخانه اسرائیل در حمله به کنسولگری کشورمان در دمشق، زمینه عملیات قانونی ایجاد شد.

خطیب جمعه بیرجند گفت: همگامی ولایت، نیروهای مسلح و ملت این افتخار را آفرید لذا باید مردم را امیدوار کرده و گره از مشکلات باز کنیم، نیروهای ولایی و ارزشی در بخش دفاعی، هسته ای و پزشکی ما را از صفر به این حد اقتدار جهانی رسانده اند لذا اگر صبوری کنیم از پس مسائل اقتصادی هم بر می‌آیند و ثبات در اقتصاد ایجاد خواهد شد.

وی افزود: تاریخ بشر عرصه حق و باطل بوده اما همواره باطل در حال فریب دادن است گرچه امروز چهره آن واضح دیده می‌شود پس باید خروجی و عملکرد مدعیان حق و باطل را ببینیم و مقایسه کنیم.

حجت الاسلام مختاری اظهار کرد: مقایسه فرهنگ اسلامی با فرهنگ استکباری با اهمیت و ضروری است چرا که بیش از ۶ ماه برخلاف انسانیت در غزه کودک می‌کشند، مدرسه و بیمارستان می‌زنند پس مبادا تحت فشار رسانه ای دشمن شعارهای دروغین را باور کنیم چون منطق آنها زور و استکبار است.

وی گفت: در چارچوب قوانین بین المللی این حق به ما داده شده لذا عملیات وعده صادق اقدام قانونی و اخلاقی است و مردم عادی آسیب ندیدند.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه اسلام ناب محمدی مایه امیدواری آزادیخواهان قرار گرفته، چون حق است بیان کرد: تفاوت نظام اسلامی و ولایی را باید حس کنیم که زمان طاغوت در چه شرایطی از نظر جایگاه اجتماعی و جهانی بودیم و این فرق بین اسلام ناب محمدی با اسلام آمریکایی است.

وی گفت: تفاوت دولت انقلابی و ولایی که بین میدان و دیپلماسی وحدت برقرار می‌کند، با عقلانیت و غرورآفرین عملیات وعده صادق انجام می‌دهد و دشمنان را تحقیر کرده؛ با دولت غربگرای واداده که بی تدبیری می‌کرد و سال‌ها وضعیت اقتصاد کشور را به آمریکا و اروپا گره زد تا نهایت این همه گرانی به مردم تحمیل شد را نیز باید حس کرد.

پس از اقامه نماز جمعه امروز همزمان با سراسر کشور و استان قشرهای مختلف مردم در حمایت از عملیات وعده صادق و مردم غزه، از مصلای المهدی (عج) تا میدان نماز بیرجند راهپیمایی کردند.