مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن دیدار با استاد ذوالفقار بیتانه؛ هنرمند “دوتار”، ساز سنتی خراسان جنوبی از زحمات وی در عرصه هنر موسیقی تقدیر کرد.
 علی فرخنده؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، در طی سفر خود به شهرستان فردوس با استاد ذوالفقار بیتانه دیدار و از زحمات او در راستای حفظ و ترویج موسیقی اصیل خراسانی تقدیر نمود.
وی در این دیدار اظهار کرد: تولید موسیقی ارزشی و فاخر، وظیفه هنرمندان است و وظیفه ما حمایت از هنرمند متعهد و اخلاق مدار می باشد.
شایان ذکر است، استاد بیتانه در سال ۱۳۴۰ در فردوس متولد شد و پدر وی از سازندگان ساز سنتی مطرح در منطقه بوده به طوری‌ که در ساخت دوتار و نی‌لبک، الگو و نمونه خاص خود را داشته است.
استاد بیتانه از ۷ سالگی نوازندگی را نزد پدر آموخت و تاکنون در امر ساخت ساز‌های مختلف و نوازندگی در منطقه فردوس سرآمد است.
وی تنها بازمانده از نسل بیتانه‌های معروف در منطقه فردوس بوده که نسل­های متمادی در ساخت و نواختن دوتار و سایر ساز‌های موسیقی سنتی و مقامی سرآمد بوده و در نوازندگی نیز حائز سبک و شیوه خود است.
گفتنی است اواخر سال ۱۳۹۸، نام استاد ذوالفقار بیتانه به فهرست گنجینه زنده بشری پیوست و افتخاری دیگر برای استان خراسان جنوبی رقم خورد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور