🔹رئیس جمهور در بدو ورود به شهرستان طبس گفت: وظیفه دولت خدمتگزاری به مردم بویژه در مناطق کمتر برخوردار است.
دکتر رئیسی با بیان این مطلب در بدو ورود به طبس، با بیان اینکه سفر به استان های مختلف به دور از تشریفات معمول انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: هدف از سفرهای استانی، بررسی و حل مشکلات در گفتگوی نزدیک با مردم و مدیران استانی است.
🔹وی از استان خراسان جنوبی و شهرستان طبس، به عنوان خطه مردمان صبور، مقاوم و پرتلاش نام برد و تصریح نمود: مردم این منطقه همیشه در صحنه‌های مختلف انقلاب حضوری بسیار با ارزش و مثال زدنی داشته اند.
🔹به گفته وی؛ معادن از ذخایر ارزشمند این استان است که اگر فعال شوند، مشکل اشتغال ، تولید و مسائل اقتصادی حل می‌شود.
🔹رئیس جمهور مسئله کشاورزی را از دیگر موضوعات مهم استان عنوان کرد و افزود: به خاطر کمبود نزولات آسمانی در این منطقه، کشاورزی مردم با مشکلاتی مواجه شده اما مردم این مناطق نشان داده اند که تهدیدها را به فرصت‌ها تبدیل می‌کنند.
🔹دکتر رئیسی با بیان اینکه هدف از سفرهای استانی بررسی مشکلات و محرومیت های استان و تصمیم گیری برای رفع آن ها با مشارکت مردم و مدیران استان است، اظهارداشت: نیروهای کارآمد ارزشمندی به ویژه جوانان برومند را در استان خراسان جنوبی داریم که می‌توانند نقش‌آفرین باشند و با کمک این نیروی انسانی، دولت خواهد توانست در جهت رفع مشکلات استان گام‌هایی بردارد.
🔹رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مسئله آب مشکل بسیاری از استان‌های کشور است، گفت: این موضوع را در دولت به صورت ویژه دنبال می کنیم و با راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت از جمله انتقال آب از دریای عمان، اقداماتی را در دستور کار قرار داده ایم تا مشکل دسترسی مردم به منابع آبی برطرف شود.

دکتر رئیسی درخصوص درخواست و اشتیاق مردم طبس برای دیدار با رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) گفت: بدون شک ایشان هم همین اشتیاق را برای دیدار با مردم دارند ولی شرایط کرونایی اجازه نمی‌دهد مثل قبل دیدارها صورت بگیرد اما به بنده نیابت دادند که سلام ایشان را به مردم عزیز در استان خراسان جنوبی و طبس برسانم و ایشان هم همواره برای مردم دعا می‌کنند و همیشه نگران مسائل و مشکلات استان های مختلف به ویژه استان های کمتر برخوردار