در راستای احیای صنایع دستی، طرح کسب و کار خرد برای ۲۶۰ هنرجو در خراسان جنوبی اجرایی شده است.

 معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر  استان گفت: در راستای احیای صنایع دستی، طرح کسب و کار خرد در ۱۵ روستا از شهرستان‌ های نهبندان و سربیشه ۲۶۰ هنرجو تحت پوشش طرح قرار گرفته اند.
فائزه موهبتی همچنین جوانان را سرمایه‌های اصلی هلال احمر دانست و افزود: در حال حاضر ۱۷ هزار عضو جوان به صورت داوطلبانه با جمعیت همکاری دارند.

وی با اشاره به عمده فعالیت‌های انجام شده در نیمه نخست سال جاری گفت: اهدای ۱۲۲ واحد خونی توسط جوانان و اجرای طرح غربالگری تب سنجی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط سه هزار و ۷۶۵ نفر در ایام نوروز و ماه محرم از جمله اقدامات انجام شده است.

موهبتی از اجرای طرح غمگساران جوان برای ۸۴۰ نفر در استان خبر داد و افزود: این طرح در راستای حمایت روانی و ابراز همدردی با خانواده آسیب دیده و متاثر از کرونا اجرایی شده است.

وی برگزاری ازدواج آسان برای ۲۰۰ نفر، شرکت هزار و ۶۵۰ نفر در برنامه مرتبط با گام دوم انقلاب، برگزاری کارگاه‌های آموزشی زنجیره اعتیاد برای ۵۲۰ نفر و برپایی نمایشگاه عکس را از دیگر اقدامات انجام شده در  سال جاری برشمرد.

موهبتی برگزاری جشنواره پوپک قصه گو توسط ۵۷ نفر از غنچه‌های هلال را از دیگر برنامه‌های اجرایی دانست و گفت: در این جشنواره کودکان کانون غنچه‌های هلال برای بزرگتر‌ها اعم از پدربزرگ و مادر بزرگ‌های شان قصه‌های مرتبط با اهداف بشردوستانه تعریف می‌کنند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر  استان با بیان اینکه در ۱۱ شعبه هلال احمر، تیم حمایت‌های روانی (سحر) تشکیل شده است، افزود: این تیم‌ها در موقعیت‌های مناسب به انجام فعالیت‌های بشردوستانه بر محور ایجاد نشاط، شادابی، همدلی و تقویت مشارکت اجتماعی و ارائه آموزش‌های مرتبط می‌پردازد.

وی اعزام ۱۱ کاروان نیکوکاری به مناطق محروم را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد و گفت: حضور کاروان‌های نیکوکاری در روستا‌ها علاوه بر ارائه خدمات درمانی باعث تزریق روحیه امید به مردم شده که همواره مورد توجه هلال احمر است.