🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: وجه امتیاز دولت سیزدهم در مقاسه با دیگر دولت ها، نگاه ویژه به مردم و هماهنگی بیشتر با نهادهای انقلابی می باشد.
جواد قناعت در آیین اتمام و بهره برداری از پروژه های محرومیت زدایی استان که با حضور معاون هماهنگ کننده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حسینیه جماران برگزار شد، اظهار کرد: اجرای عدالت و قسط برنامه اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب است تا زمینه برای ظهور امام عصر (عج) فراهم شود.
🔹استاندار با بیان اینکه محرومیت زدایی در راستای تحقق عدالت انجام می شود، تأکید کرد: رویکرد دولت سیزدهم در راستای محرومیت‌زدایی و عدالت‌محوری در توزیع امکانات، توجه به مناطق مرزی و کمتر‌برخوردار است.
🔹قناعت تأکید کرد: بهره‌مندی آحاد افراد جامعه از موقعیت‌ها و امکانات موجود مهمترین تعریف از محرومیت‌ زدایی و عدالت‌محوری است تا زمینه برخورداری همه مردم از خدمات مورد نیاز فراهم شود.
🔹وی با بیان اینکه دولت سیزدهم با گسترش خدمات زیربنایی تلاش دارد مردم از نعمت آب، برق، گاز، راه، ارتباطات، فضا های آموزشی، ورزشی، بهداشتی و درمانی به طور عادلانه برخوردار شوند، افزود: خراسان جنوبی در حوزه زیرساخت‌ها در مقایسه با سایر استان‌ها ضعف‌های جدی دارد به همین جهت آب، راه، ارتباطات و راه آهن موضوعاتی است که در این منطقه نیازمند توجه ویژه می باشد.
🔹به گفته وی؛ وجه امتیاز دولت سیزدهم نگاه ویژه به مردم و هماهنگی بیشتر با نهادهای انقلابی است و در همین راستا با همدلی و کار تیمی شاهد گسترش خدمات به مناطق محروم و دورافتاده هستیم.
🔹استاندار با بیان اینکه در دو سال فعالیت دولت سیزدهم شاهد اتفاقات خوبی در استان هستیم، تصریح کرد: آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به استان از سمت زابل، راه آهن و انتقال آب از مهمترین موضوعات بوده که تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.
🔹به گفته وی؛ نرخ بیکاری خراسان جنوبی قبل از دولت سیزدهم ۷.۷ بوده که اکنون حدود ۲ درصد کاهش یافته است.
🔹قناعت با اشاره به قراردادهای منعقد شده با قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی(ع) در استان، گفت: کل روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان تا پایان سال ۱۴۰۴ آبرسانی می‌شود.
🔹وی در ادامه یادآور شد: در حوزه راه نیز خراسان جنوبی سال گذشته با دوبانده‌سازی جاده‌ها رتبه دوم کشور را داشت که نشان می‌دهد با همین توان مالی اندک کار زیادی انجام می‌شود.
🔹استاندار خواستار توجه ویژه به این استان در قراردادهای جدید محرومیت‌زدایی شد و با اشاره به اینکه نگاه انقلابی و دینی، فارغ از توجیه اقتصادی، خدمات‌رسانی به مردم و آحاد جامعه را وظیفه خود می داند، گفت: اختلاف سیاست راهبردی نظام جمهوری اسلامی با نظام سکولار غرب در همین مسئله است.
🔹قناعت تأکید کرد: نظام جمهوری اسلامی دنبال اقامه قسط و عدل است تا آحاد جامعه از نعمات خداوند بهره‌مند شوند.
🔹وی با بیان اینکه همدلی و وحدت رویه ایجاد شده بین نهادهای انقلابی، دولت و مجلس باید تداوم داشته باشند، تأکید کرد: اقدامات دولت سیزدهم و سازمان‌های کشور به ویژه سپاه پاسداران، نهادهای انقلابی و قرارگاه محرومیت‌زدایی در راستای اهداف کلیدی قابل توجه و تحسین است.
🔹به گفته وی؛ مدیری که به ظرفیت‌های فعلی اکتفا کند ضعیف است در حالی که باید با ریسک‌پذیری بیش از توان گام برداریم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور