?معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) -روز ازدواج-۷۵۰ قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت به واجدین شرایط واگذار می شود.
؛ عباس زاده با اعلام این ، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین برنامه های دولت در قالب طرح جوانی جمعیت، تأمین زمین برای خانوارهای دارای سه فرزند به بالا است که این امکان در استان ما هم فراهم شد.
?وی با ذکر این نکته که در قالب طرح نهضت ملی مسکن و هم قانونی جوانی جمعیت، زمین برای همه متقاضیان واجد شرایط آماده شده، تصریح کرد: در سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا (س) جشن وصال آسمانی و آسان در استان برگزار می شود و طی این مراسم ۷۵۰ قطعه زمین برای ساخت مسکن به خانواده های مشمول طرح واگذار می گردد.
?به گفته وی؛ آمادگی واگذاری زمین برای تمامی واجد شرایط را داریم تا این قانون را با رویکرد افزایش فرزند آوری دنبال کنیم.
?معاون استاندار با بیان اینکه در بیرجند برای تأمین زمین مشکل داریم، اظهار داشت: در الحاق زمین هم برای قانون جوانی جمعیت و هم نهضت ملی مسکن، زمین تأمین می شود و باید روند اداری و قانونی الحاق زمین دنبال شود لذا به طور کلی مشکلی نداریم.
?عباس زاده از چند خبر خوش دولت برای متقاضیان مسکن در طرح نهضت ملی مسکن هم خبر داد و گفت: در جلسات اخیر مصوبه افزایش تسهیلات بانکی از ۳۵۰ میلیون تومان در مراکز استان و ۳۰۰ میلیون در شهرستان ها، به ۵۵۰ میلیون تومان در همه مراکز را شاهدیم که با این وضعیت امکان ساخت بهتر در طرح نهضت ملی مسکن فراهم شده است.
?وی ادامه داد: سود تسهیلات بانکی هم که در سال گذشته ۲۳ درصد اعلام شده بود برای متقاضیان مسکن ۱۸ درصد سالیان قبل ثابت می ماند و افزایش نمی یابد.
?به گفته وی؛ چون بیشتر متقاضیان مسکن جزو دهک های ۱ تا ۴ جامعه هستند تسهیلات ویژه تری برای متقاضیان نهضت ملی مسکن برای دهک یک، دو و سه و چهار دیده شده یعنی برای دهک یک و دو ۴۰۰ میلیون تومان و برای دهک سه و چهار ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۲ درصد برای تکمیل و بهره برداری واحدهای نهضت ملی مسکن با توجه به افزایش قیمت ها در قیمت تمام شده مسکن دیده شده است.
?معاون استاندار با بیان اینکه معیار پرداخت اقساط تسهیلات مسکن هم به میزان ۴۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار تعیین شده، ادامه داد: این یکی از مهمترین و بهترین مصوباتی است که کمک می کند همه به ویژه اقشار کم درآمد وارد طرح نهضت ملی مسکن شوند و دغدغه ای از بابت اقساط زیاد این طرح با توجه به افزایش تسهیلات نداشته باشند.
?عباس زاده با تأکید بر اینکه همه افراد در این طرح شرکت کنند، اظهار داشت: همه کسانی که احراز شرایط شده اند تا پایان دولت صاحب مسکن شوند.
?وی با بیان اینکه در شهر بیرجند امکان تأمین زمین به صورت تک واحدی و ویلایی نداشتیم و این امکان را فراهم کردیم تا مردم در خوسف زمین های خود را به صورت ویلایی تأمین کنند، افزود: تاکنون استقبال خوبی از این طرح شده و حدود ۱۵۰۰ متقاضی شهر بیرجند اعلام آمادگی کردند که زمین های ویلایی تک واحدی در خوسف را تحویل بگیرند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور