مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: ۹۱ میلیارد و ۱۱۸ میلیون تومان سال گذشته به حساب دهیاری‌ها، شهرداری‌ها، روستاهای فاقد دهیاری و محلات عشایری استان واریز شد.

جعفر احسانی‌مهر افزود: ۶۲ میلیارد و ۳۴۲ میلیون تومان از محل مشارکت فعالان اقتصادی در پرداخت مالیات به طور مستقیم برای شهرداری‌های استان تخصیص یافت و از این مبلغ نیز ۲۷ میلیارد و ۸۳۵ میلیون تومان سهم شهرداری بیرجند بوده است.

وی با بیان اینکه ۲۰ میلیارد و ۸۷۸ میلیون تومان نیز به حساب دهیاری‌های خراسان جنوبی واریز شد گفت: یک میلیارد و ۶۸۶ میلیون تومان به حساب روستاهای فاقد دهیاری و ۶ میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان به حساب محلات عشایری استان واریز شده است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی اظهار داشت: این اعتبار برای توسعه خدمات شهری، روستایی و انجام پروژه‌های عمرانی اختصاص یافت.

وی همچنین گفت: سال گذشته بیش از ۷۴ درصد صاحبان مشاغل خراسان جنوبی از پرداخت مالیات معاف شدند.

احسانی‌مهر افزود: با توجه به شیوع کرونا و همراهی کارکنان امور مالیاتی استان با صاحبان مشاغل صنفی و کسبه در سال گذشته اخذ مالیات از کسبه و صاحبان مشاغل خراسان جنوبی ۲ درصد کاهش یافت.

وی اظهار داشت: سال ۹۸ سهم درآمدهای مالیاتی استان از محل کسبه و صاحبان مشاغل صنفی هفت درصد بود که این رقم در سال گذشته به پنج درصد کاهش یافته است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: شعار سازمان امور مالیاتی کشور “وصول با اصول” است و در همین راستا اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی برنامه‌‎هایی را دنبال می‌کند که آسیب و خدشه‌ای در بنگاه‌های اقتصادی و مولد ایجاد نشود.

خراسان جنوبی با ۱۱ شهرستان به مرکزیت بیرجند، ۳۱ شهر و یک هزار و ۷۸۰ آبادی دارای سکنه دارد.