معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بر لزوم استفاده از ماسک توسط متصدیان واحدهای صنفی تاکید کرد و گفت: واحدهای صنفی متخلف در صورت رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی پلمب می‌شوند.

علی تهوری روز در حاشیه بازدید بازرسان این سازمان از بازار و واحدهای صنفی در بیرجند ضمن اخطار به معدود متصدیان واحدهای صنفی ناقض دستورالعمل‌های بهداشتی افزود: قطعا واحدهای صنفی متخلف درخصوص شیوه‌نامه‌های بهداشتی از طریق مراجع ذیصلاح پلمب می‌شوند.

وی با اشاره به ادامه نظارت‌ها بر فعالیت واحدهای صنفی و نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه اصناف از سوی بازرسان این سازمان و سایر دستگاه‌های نظارتی مرتبط اظهار داشت: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برخورد قانونی و قاطع و در نهایت با توجه به اولویت حفظ سلامت مردم پلمب واحدهای متخلف صورت می‌گیرد.

بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت امروز با حضور در سطح بازار و نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی، مواردی چون الزام به استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را بررسی کردند.

با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا همه اصناف، ادارات و بانک‌ها از روز دوشنبه (۲۵ مرداد) تا پایان روز کاری شنبه (۳۰ مرداد) به جز ادارات و اصناف ضروری تعطیل شدند.

براساس آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌ها از ۲۳ مرداد که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، هفت شهرستان خراسان جنوبی در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، ۲ شهرستان در وضعیت نارنجی (پرخطر) و ۲ شهرستان در وضعیت زرد (متوسط خطر) است.