#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

استاندار خراسان جنوبی گفت: تفاهم‌نامه‌ای برای راه‌اندازی یک ستاد در زمینه احیای واحدهای راکد و غیرفعال بخش کشاورزی و امنیت غذایی استان با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منعقد شده تا شاهد فعال شدن این واحدها باشیم.

جواد قناعت روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح کشتارگاه تیپ ۴ در شهرستان نهبندان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واحدهایی در سطح استان داریم که به خاطر تکانه‌های اقتصادی خارجی و داخلی تعطیل و یا نیمه فعال و راکد شده‌اند.

وی افزود: ستاد اجرایی حضرت امام(ره) هم پای کار است و کمک می‌کند که امیدواریم در این ستاد شاهد فعال شدن این واحدهای راکد در استان باشیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: یکی از کارهای ارزشمندی که نهادهای انقلابی به ویژه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) انجام می‌دهند توجه ویژه به نقاط محروم و کم‌برخوردار است.

وی اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در خراسان جنوبی و در شهرستان نهبندان با تعامل، همکاری و هماهنگی که مجموعه دستگاه‌های اجرایی در شهرستان ایجاد کرده، توانسته‌اند توجه ویژه و خاصی به شهر نهبندان داشته باشند.

وی با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح کشتارگاه صنعتی با تیپ ۴ و جدید و اشل کوچک در شهرستان نهبندان بودیم، اضافه کرد: احداث کشتارگاه‌های تیپ ۴ توسط ستاد اجرایی حضرت امام(ره) در شهرستان‌های زیرکوه و طبس هم در دست اجراست.

قناعت همچنین افتتاح بازار عرضه دام در نهبندان را یک اقدام بسیار ارزشمند دانست و اضافه کرد: افتتاح این طرح علاوه بر ایجاد اشتغال، شاهد تمرکز در خرید و فروش دام با توجه ویژه به موضوعات بهداشتی و علمی خواهیم بود.

وی بیان کرد: ستاد اجرایی حضرت امام(ره) نگاه ویژه به نقاط محرومیت دارد و اینکه در این شرایط خاص به کمک خراسان جنوبی آمده‌اند، خیلی جای تقدیر دارد.

همچنین امروز بازار عرضه دام و کشتارگاه صنعتی دام سبک و سنگین با حضور استاندار خراسان جنوبی و مدیر هلدینگ کشاورزی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید