🔹سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه هیچ گونه کمبود کالایی در استان نداریم، گفت: با توجه به مناسبت هایی که پیش رو داریم، نظارت ها بر بازار استان تشدید می شود.
؛ مهدی جعفری ادر کمیسیون تنظیم بازار و کارگروه اقدام مشترک تنظیم بازار استان، بر لزوم هماهنگی و همصدایی تیم‌های نظارتی بازار در استان تأکید کرد.
🔹وی تصریح کرد: در حال حاضر کمبود کالایی در بازار استان نداریم و این نقطه قوتی است که ادامه روند هم باید به همین شکل باشد تا کمبودی در بازار به وجود نیاید.
🔹به گفته وی؛ با توجه به در پیش رو بودن اعیاد سعید غدیر و قربان، ایام انتخابات، ماه محرم، اربعین و… نظارت بر بازار با شدت بیشتری انجام می شود.
🔹سرپرست معاونت اقتصادی استانداری از اعضای کارگروه تنظیم بازار استان خواست؛ اگر کمبود کالایی در استان احساس شد قبل از اینکه تبدیل به چالش شود، اطلاع دهند تا بازار مدیریت شده و از بروز مشکل جلوگیری شود.
🔹جعفری بر برگزاری منظم و بیشتر جلسات کارگروه تنظیم بازار استان تأکید کرد و ادامه داد: با توجه به افزایش ۵۳ درصدی قیمت گوجه فرنگی در استان باید تعاون روستایی برای تنظیم بازار و تعدیل قیمت این محصول ورود کند.
🔹وی در خصوص تأمین گوشت قرمز استان هم گفت: تزریق گوشت قرمز با نگاه دو جانبه به وضعیت بازار و متضرر نشدن دامداران انجام می‌ شود.
🔹سرپرست معاونت اقتصادی استانداری افزود: ضمن صادرات مرغ استان به سیستان و بلوچستان اما تأمین مرغ استان نباید با اخلال مواجه شود.
🔹جعفری با اشاره اینکه کارگروه تنظیم بازار از جلسات آینده به وضعیت تأمین و قیمت سایر کالاها و خدمات در سطح استان هم ورود خواهد کرد، افزود: در همین راستا وضعیت بازار و قیمت کالاها و خدماتی غیر از کالاهای اساسی از جمله وسایل سرمایشی نیز رصد و نظارت خواهد شد.
🔹وی از دستگاه‌های نظارتی خواست تمام اقلام موجود در سطح بازا استان را رصد کنند و متذکر شد: باید ببینیم مردم در کدام کالاها، بیشتر خرید را انجام می‌دهند و اعضای تنظیم بازار متناسب با خرید فصل مردم به رصد قیمت همه کالاها، همراه با نرخ ارائه خدمات ورود کنند نه اینکه فقط قیمت مرغ و گوشت رصد شود.
🔸انجام بیش از ۳ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی خراسان جنوبی
🔹مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی هم گفت: از ابتدای سال جذب حداکثری و توزیع بموقع کالاهای اساسی در دستور کار بوده است.
🔹احمد آریافر ادامه داد: با توجه به نزدیکی محرم اقلام مورد نیاز هیئت‌ های مذهبی و مراکز عمده مصرف به صورت متمرکز، شامل گوشت قرمز، برنج و غیره تهیه شده است.
🔹وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون سه هزار و ۱۹۸ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شده، افزود: این بازرسی‌ها منجر به تشکیل ۱۴۷ پرونده تخلف با ارزش ریالی بالغ بر ۲۱ میلیارد و ۹۳۵ میلیول ریال شده است.
🔸خرید تضمینی ۴۸۱ تن گندم
🔹مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی هم اظهار داشت: خرید تضمینی گندم از جمعه ۴خرداد ماه در استان آغاز شده و تاکنون ۴۸۱ تن خریداری شده است.
🔹به گفته وی؛ اکنون به اندازه سه ماه آینده ذخیره گندم استان انجام شده است.
🔹میثم پیشدادیان بیان کرد: نظارت بر نانوایی‌ها در خصوص آرد ۱۸ درصد و همچنین رصد بهداشتی در حال انجام است.
🔹شایان ذکر است؛ در این جلسه مقرر شد برای ستاد اربعین استان خراسان جنوبی، ۹۰ تن آرد بنا به سهمیه ۳بار هر نوبت ۳۰ تن، ۷۰ تن برنج ، ۴۰ تن گوشت قرمز، ۴۰ تن ران مرغ و ۴۰ تن شکر برای مصرف در ایام اربعین در سایت کاظمین تأمین شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور