رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: در ساعات اولیه تمام شعب در استان فعال بوده و در راس ساعت هشت اخذ رای را انجام می دهند و در هیچ شعبه ای هیچ خللی وجود ندارد.
طالبی، رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی اظهارکرد: با توجه به اینکه انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری زودهنگام بود و وقت محدودی بعد از شهادت ریس جمهور برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری وجود داشته و باید بعد از ۵۰ روز برگزار می شد امروز بعد از گذشت چهل روز از شهادت رئیس جمهور شاهد برگزاری این دوره از انتخابات هستیم.
وی تصریح کرد: همه لوازم و امکانات فراهم شده و برنامه ها و تلاش های شبانه روزی صورت گرفته تا امروز شاهد اخد رای مردم باشیم و از ابتدای صبح با توجه به رصد میدانی انتخابات با حضکر گسترده مردم آغاز شده است.
رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی یادآور شد: هر گونه اقدامی در راستای فرآیند اجرایی انتخابات در سامانه های مربوطه ثبت و در ستاد استانی و کشور قابل رصد است.
طالبی گفت: در ساعات اولیه تمام شعب در استان فعال بوده و در راس ساعت هشت اخذ رای را انجام می دهند و در هیچ شعبه ای هیچ خلللی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه مقدمات کار فراهم شده است، افزود: با توجه به اینکه نمی خواهیم مردم به زحمت بیافتند در نتیجه بارها اطلاع رسانی شده که در انتخابات ریاست جمهوری مردم برای اینکه رای خود را بدهند حتما باید با داشتن یکی از دو مدرک اصل کارت ملی یا شناسنامه در پای صندوق های رای مراجعه کنند و اگر چناچه در شناسنامه آنها کد ملی درج نشده باشد باید کد ملی را همراه داشته باشند.
رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی اضافه کرد: کارکنان ثبت احوال در ادارات حضور دارند که اگر کسی کد ملی خود را نداشت می تواند با مراجعه به این ادارات کد ملی خود را اخذ کند.

طالبی یادآور شد: مردم اگر تخلفی را مشاهده کردند همراه با ارائه مستند می توانند این تخلفات را به فرمانداری و مراجعه به سامانه مردم ناظر ثبت و گزارش نمایند تادر اسرع وقت رسیدگی شود.
وی اضافه کرد: کسانی می توانند رای دهند که دارای سن ۱۸ سال تمام باشند و تمام افرادی که تاریخ تولدشان هشت چهار سال ۸۵ بوده و قبل از آن باشد می توانند در این ماراتن ملی شرکت کنند.
رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی تصریح کرد: هر چند نام نامزدها با یکدیگر شباهتی ندارد و افراد می توانند در برگه های تعرفه نام نامزدها را بنویسند اما بهتر است کد نامزدها نیز در این برگه ها درج شود.
طالبی بیان کرد: اگر دو نام نامزد در برگه های تعرفه درج شود این برگه ها باطل به شمار می آید.
وی خاطرنشان کرد: از مردم خواستند تا در ساعات اولیه رای‌گیری برای دادن رای مراجعه کرده و آن را به ساعات پایانی نگذارند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور