مصادف با دوازدهم بهمن ماه آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی نمایشگاه تجسم هنر با حضور پرشور هنرمندان و مسولین استانی در نگارخانه استاد اسماعیلی شهر بیرجند افتتاح گردید .
علی فرخنده در حاشیه بازدید این نمایشگاه گفت در نمایشگاه امسال سی و شش اثر از بیست و چهار هنرمند برگزید هنرهای تجسمی از سراسر استان به نمایشگاه راه پیدا کرده است .
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خاطر نشان کرد در شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ، تجسم هنر خراسان جنوبی امسال به رشد قابل ملاحظه ای صورت گرفته است ، حضور پررنگ شهرستان های خراسان جنوبی مبین این موضوع می باشد
فرخنده گفت هنرهای تجسمی استان با وجود استادان صاحب نام و هنرمندان صاحب سبک و خلاق جز برترین ها در کشور می باشد وی افزود حضور پررنگ هنرمندان شاخه های مختلف تجسمی در این رویداد نشان دهند بالندگی در این هنر است .
فرخنده گفت آثار رسیده به نمایشگاه از بین چهارصد و پنجاه اثر توسط ستاد تجسم هنر در شانزدهمین جشنواره های هنرهای تجسمی انتخاب گردیده است وی بیان داشت در برگزاری این جشنواره ملی همکاری استانداری خراسان جنوبی قابل تقدیر می باشد و می بایست از استاندار فهمیم و هنردوست استان تشکر کرد . فرخنده گفت امسال برای اولین بار از سوی ستاد جشنواره تجسم هنر بیست و چهار هنرمند مورد تایید قرار گرفته اند که در نوع خود بی نظیر است وی افزود در اکثر غریب به اتفاق استان های کشور حداکثر ده هنرمند برگزیده وجود داد . فرخنده بیان داشت هنرمندان هنرهای تجسمی رویش های انقلاب اسلامی هستند و این هنرمندان می توانند در جهاد تبیین نقش اساسی و موثر ایفا کنند . فرخنده گفت انشالله با توجه به پتانسیل های بالای هنرهای تجسمی در استان برای حمایت از هنرمندان این هنر اقدامات مختلفی از جمله تاسیس انجمن هنرهای تجسمی استان در برنامه قرار دارد . در پایان فرخنده اظهار امیدواری کرد که اقتصاد هنر در این حوزه شکل بگیرد تا شاهد خلق آثار فاخر استانی برای عرضه در سطح ملی و بین المللی باشیم
نمایشگاه تجسم هنر خراسان جنوبی تا بیست و سوم بهمن از ساعت شش لغایت هشت عصر برای بازدید علاقه مندان دایر می باشد

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور