معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی از اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در این استان همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: هزار و ۴۰۰ فروشگاه شهری و روستایی برای پوشش خدمات این طرح در خراسان جنوبی تعیین شده است.

جواد اشرفی افزود: اجرای این طرح از امروز ۱۳ خرداد آغاز شد و براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در گام اول، سه دهک اول جامعه هدف یعنی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی از مزایای کالابرگ الکترونیک بهره‌مند می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه هدف از اجرای این طرح و فعال کردن کالابرگ‌های الکترونیکی، تقویت سبد معیشتی خانواده‌های کم‌برخوردار است گفت: سرپرستان خانواده‌های جامعه هدف که ۴۰۰ هزار تومان یارانه نقدی دریافت می‌کنند، در صورت خرید به مبلغ ۷۰ درصد یارانه خود با استفاده از کالابرگ الکترونیکی، ۸۰ هزار تومان به یارانه آنان اضافه می‌شود.

معاون استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: با احتساب این ۸۰ هزار تومان، مبلغ یارانه افراد در سه دهک اول جامعه در طرح کالابرگ الکترونیکی ۴۸۰ هزار تومان خواهد شد.

وی درخصوص مراکز خرید تعیین شده برای اجرای طرح گفت: افراد می‌توانند با نصب اپلیکیشن شما یا ورود به سایت شما، اطلاعات مربوط به فروشگاه‌های عرضه کالای تعیین شده برای این طرح را دریافت کنند.

اشرفی افزود: پنیر، تخم مرغ، گوشت مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، ماست پرچرب، قند، شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله اقلامی هستند که در نظر گرفته شده و میزان خرید افراد از هر قلم کالا اختیاری است لذا فرد در انتخاب نوع و حجم کالای مورد نیاز خود آزاد است.

وی تصریح کرد: براساس تدابیر اتخاذ شده، کالاهایی مثل حبوبات فله که حجم تقاضای زیادی دارند نیز با ارائه بارکد ویژه به فروشگاه، عرضه می‌شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مبلغ خرید افراد بعد از ۷۲ ساعت به حساب فروشگاه واریز می‌شود گفت: سرپرست خانوار می‌تواند با ورود به اپلیکیشن یا سایت شما و یا از طریق کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* موجودی و مانده یارانه خود را کنترل کند.

وی ادامه داد: افراد می‌توانند یک ماه زودتر از زمان سررسید واریز یارانه، نسبت به خرید اقلام مورد نیاز اقدام کنند و خرید از فروشگاه‌ها با استفاده از هر کارت بانکی به نام سرپرست خانوار مقدور است.