همزمان با هفته دولت، نگارخانه و مرکز آموزشی وحدت درمیان با متراژ ۳۰۰ متر مربع افتتاح شد.

 ناصر نبی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در مراسم افتتاحیه نگارخانه، عنوان کرد: این پروژه از سال ۱۳۹۲ آغاز و ۷ هزار و ۹۹۸ میلیون ریال از اعتبارات استانی، ۳ هزار میلیون ریال از اعتبارات بنیاد علوی و ۲ هزار میلیون ریال از اعتبارات ملی برای ساخت آن هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: نگارخانه ظرفیت نمایش ۷۰ اثر را دارد و با هدف بهره برداری بیشتر از فضای فراهم شده، در کنار نگارخانه، مرکز آموزشی نیز ساخته شده است.

نبی زاده با بیان این که ویژگی های فرهنگی شهرستان درمیان نیاز به بسترهای فرهنگی را بیشتر کرده است، ادامه داد: در ادامه این پروژه، با تخصیص اعتبار ساخت سالن نمایش را نیز خواهیم داشت.

وی از افتتاح دو نگارخانه در بشرویه و سرایان در پنجمین روز از هفته دولت نیز خبر داد و بیان کرد: زیرساخت های فعلی در حد ظرفیت فرهنگی استان نیست، اما با حمایت های انجام شده طی سه سال گذشته ۹ هزار متر مربع به فضاهای فرهنگی و آموزشی استان در قالب نگارخانه، سالن نمایش، مراکز اداری و فرهنگی، سالن های چند منظوره، سینما و … اضافه شده است.

حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی نیز در این مراسم با تاکید بر این که بسیاری از مشکلات و زمینه پذیرش خیلی از مقبولات با توجه به مسایل فرهنگی مرتفع می شود، اضافه کرد: امیدواریم گام های برداشته شده در این راستا گسترش پیدا کند به خصوص در مناطق مرزی استان که نیاز به زیرساخت های فرهنگی و هنری ضروری تر است.