🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: حضور مقتدرانه و شجاعانه نیروی انتظامی در امنیت استان نمود عینی دارد.
ملانوری با بیان این مطلب در نشست فرمانده انتظامی استان و معاونین این مجموعه خاطرنشان کرد: حس مسئولیت پذیری و تعهد نیروی انتظامی باعث شده فضای کشور، امن و راحت باشد.
🔹وی تأکید کرد: امنیت از بزرگترین محصولاتی است که علیرغم همه دشمنی ها، به خاطر اقدامات مطلوب نظام اسلامی در کشور به وجود آمده است.
🔹استاندار، نیروی انتظامی را مثل دیگر نهادهایی که بعد از پیروزی انقلاب شکل گرفته، نیرویی خواند که علاوه بر این که پلیس تلقی می شود، نیرویی فرهنگی با اقدامات فرهنگی است.
🔹ملانوری تصریح نمود: اقدامات خوب پلیس در کاهش آسیب های اجتماعی، مقابله با بزهکاری و کاهش جرم، با رفتار انقلابی و فرهنگی قابل تقدیر می باشد.
🔹وی با تأکید بر این که امنیت، کالایی نیست که با زور ایجاد شود، گفت: امنیتی که به عنوان موهبت و نعمتی بزرگ، در فضای جامعه حاکم است، به خاطر نگاه فرهنگی و مترقی پلیس می باشد.
🔹استاندار متذکر شد: در فضایی که حضور دشمنان در اطراف کشور به وضوح دیده می شود، این اقتدار امنیتی باعث شده به هیچ وجه فکر تجاوز و اقدام نظامی علیه کشور به ذهن کسی خطور نکند.
🔹ملانوری تأکید کرد: در حال حاضر به هیچ عنوان، گزینه ای به نام جنگ با ایران، روی میز دشمنان نیست.
وی ادامه داد: اقتدار امنیتی حاکم بر کشور، محصول مشترک نیروهای نظامی و انتظامی و همچنین مشارکت و پشتیبانی مردم است.
🔹استاندار، به عنوان رئیس شورای تأمین و به نمایندگی از مردم، دولت و دستگاه‌های اجرایی از حضور همیشگی، مقتدرانه، مجاهدت، اخلاص و مسئولیت پذیری نیروی انتظامی استان تقدیر کرد.
🔹ملانوری به نقش نیروی انتظامی در مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: بیش از یک سال است که همه دنیا، درگیر ویروس همه گیر کروناست اما کشور توانسته در بین دیگر مناطق جهان، شرایط را به خوبی مدیریت کند و ابتلاها و مرگ و میرها را کاهش دهد.

🔹وی تأکید کرد: علیرغم پیش بینی های سازمان جهانی بهداشت درخصوص وضعیت شیوع بیماری، و با وجود همه تحریم ها که محدودیت هایی را برای ما به همراه داشته، خوشبختانه تا این لحظه شرایط به خوبی مدیریت شده است.
🔹به گفته وی؛ خراسان‌جنوبی از استان های برتر کشور در بحث مدیریت بیماری می باشد.
🔹استاندار متذکر شد: بخشی از این مدیریت برای کاهش ابتلاها و مرگ و میرها، محصول تلاش نیروی انتظامی در اعمال ممنوعیت ترددهای شبانه ، نظارت در ورودی ها و خروجی های شهرها، اصناف، بازاریان و تخلفات احتمالی است.
🔹وی تأکید کرد: این همکاری و همراهی باید با جدیت استمرار یابد تا بتوانیم از بروز خسارت های احتمالی ممانعت کنیم.
🔹استاندار به پیش رو بودن انتخابات ۲۸ خرداد اشاره کرد و گفت: یکی از مسئولیت های اساسی و جدی ما در انتخابات، حفظ امنیت در کنار سه مؤلفه دیگر سلامت، رقابت و مشارکت است.
🔹ملانوری تصریح نمود: سلامت انتخابات از وظایف اصلی همکاران ماست که باید در کمال بیطرفی و با توجه به این که رأی مردم، حق الناس می باشد، تضمین شود، اما مسئولیت حفظ امنیت انتخابات، متوجه نیروی انتظامی می باشد.
🔹وی ادامه داد: با عنایت به حضور مقتدرانه نیروی انتظامی در دوره های قبل، قاعدتاً توقع این است که در جریان انتخابات پیش رو، روز رأی گیری، فعالیت های قبل و بعد انتخابات و کلیه مراحل، این حضور را با همان جدیت گذشته شاهد باشیم.
🔹به گفته وی؛ تمام اقدامات و برنامه ریزی ها برای این است که به فضل خدا و با همت مردم، انتخاباتی باشکوه و با حضور حداکثری داشته باشیم.