رییس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی گفت: امت وفادار با حضور باشکوه و چشمگیر در انتخابات ۲۸ خرداد بار دیگر ثابت کردند که در خط مقدم ولایتمداری و حافظ امنیت و اقتدار کشور هستند.

ب درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، در پیام حسین خسروی آمده است: حمد و سپاس بیکران به درگاه پروردگار منان که حضور با شکوه و چشمگیر ملت بزرگ ایران به ویژه مردم ولایی و همیشه در صحنه خراسان جنوبی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا، شکوه جاودانه‌ای را آفرید و برگ زرین دیگری بر افتخارات این سرزمین الهی، افزود.

وی ادامه داد: مشکلات موجود جامعه، تبلیغات شبکه‌های معاند، نتوانست بر عزم ملت ایران به ویژه مردم ولایتمدار خراسان جنوبی فائق آید و انتخابات را دچار مشکل سازد، بلکه امت وفادار یک بار دیگر ثابت کردند در خط مقدم ولایتمداری و حافظ امنیت و اقتدار کشور هستند و حماسه‌ای به یادماندنی رقم زدند که سربلندی کشور عزیزمان را قوت بخشید و دشمنان قسم خورده ایران اسلامی را مایوس و نا امید ساخت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اینجانب ضمن ادای احترام به ارواح طیبه شهدا که با نثار خون پاک‌شان، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را برای همه ما به ارمغان آوردند، از حضور گسترده مردم با اخلاص، متعهد و انقلابی خراسان جنوبی و نیز از زحمت‌های خالصانه تمامی دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات اعم از نیروهای اجرایی، نظارتی، قضایی، بازرسی، امنیتی و انتظامی، رسانه‌های مکتوب و مجازی و صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی به لحاظ اطلاع‌رسانی شایسته در زمینه‌سازی حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای، صمیمانه تقدیر و تشکر می‌نمایم.

وی افزود: تبریک به مقام معظم رهبری حضرت آیت الله امام خامنه ای عزیز؛ به جهت برخورداری از امتی با بصیرت و زمان‌شناس و حضرت آیت الله رئیسی، رئیس جمهور منتخب و نماینده محترم مردم ولایتمدار خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری به دلیل کسب اعتماد مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی، امید است در پرتو این حماسه مردمی و اجرای منویات مقام معظم رهبری و هم‌افزایی سایر قوا، شاهد حل مشکلات و پیشرفت همه‌جانبه ایران اسلامی باشیم.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی (۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) روز جمعه ۲۸ خرداد برگزار شد.

۳۸۲ شعبه شهری و ۶۴۲ شعبه روستایی در استان خراسان جنوبی از ساعت ۷ صبح روز جمعه آرای مردم در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را اخذ کردند و رای‌گیری تا ساعت ۲ بامداد شنبه ادامه داشت.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای به عنوان رییس جمهوری منتخب ایران انتخاب شد و عبدالناصر همتی، محسن رضایی و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی سه نامزد حاضر در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همان روز در پیام‌هایی پیروزی رییسی را به وی تبریک گفتند.

امسال ۵۶۹ هزار و ۶۲۷ نفر در خراسان جنوبی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۳۴۸ نفر رای اولی به شمار می‌روند.

بنابر اعلام ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی تاکنون این استان با ۷۴،۲۲ درصد رتبه اول مشارکت در انتخابات ۲۸ خرداد را به خود اختصاص داده است.