سید محمدرضا طالبی امروز یکشنبه در جلسه برنامه‌ریزی و هماهنگی موزه عبرت بیرجند، به حجم سنگین تخریبات دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از طریق رسانه و فضای مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: امروز دشمنان جمهوری اسلامی ایران به ویژه رژیم صهیونیستی از هر زمان دیگری ضعیف تر شده و آخرین نفس‌های خود را سپری می‌کنند.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: ضعف دشمن در مقابله با جمهوری اسلامی ایران باعث شده تا همین گروه‌های معاند که همدیگر را قبول هم ندارند و در خیلی از مواقع در خارج کشور به نوعی همدیگر را تخریب هم می‌کنند در این مقطع زمانی با همگرایی به مقابله با نظام بپردازند.

وی افزود: بخشی از این معاندین را سلطنت‌طلب‌ها تشکیل می‌دهند که اینها به طور ویژه در حوزه جنگ ترکیبی علیه نظام ورود پیدا کرده‌اند تا بلکه بتوانند در آخرین نفس‌های خود، ضربه‌ای را به نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد کنند.

طالبی با اشاره به لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب برای جوانان و نوجوانانی که دوران قبل از انقلاب و همچنین روزهای انقلاب و بعد از آن هم دفاع مقدس را درک نکرده‌اند، گفت: متأسفانه نسبت به قشر جوانان و نوجوانی که اوایل انقلاب و قبل انقلاب را درک نکرده‌اند، کم کاری صورت گرفته و دشمن از این کم کارها در بخش فرهنگی نهایت استفاده را از طریق فضای مجازی کرده است.

وی افزود: متأسفانه در گذشته مدیریت افکار بخشی از جامعه به دست فضای مجازی سپرده شده و دشمن از این طریق هر نوع خباثتی را علیه نظام انجام داده و مدیریت بخشی از افکار عمومی به ویژه جوان و نوجوان را به دست گرفته است.

معاون سیاسی استاندار با بیان اینکه نمایشگاه موزه عبرت، فرصت بسیار خوب و مناسبی برای تبیین حقایق است و باید همه کمک کنیم تا این نمایشگاه غنای محتوایی متناسب با موضوع داشته باشد و بهترین بهره برداری از این فرصت صورت گیرد، گفت: این نمایشگاه یک کار مردمی و جهادی است و توسط گروه‌های مردمی صورت می‌گیرد.

طالبی با اشاره به اینکه زحمات زیادی برای این نمایشگاه کشیده شده و لازم است دانشجویان و دانش آموزان نیز از این نمایشگاه بازدید داشته باشند، گفت: هنر روایتگری جذاب می‌تواند به تبیین بهتر حقایق در این نمایشگاه کمک کند که این موضوع هم باید مورد توجه باشد و از این طریق برای خانواده و دانشجو و دانش‌آموز جذابیت ایجاد کند.

وی تأکید کرد: باید در قالب نمایشگاه موزه عبرت، تاریخ انقلاب و وضعیتی که کشور و مردم در زمان طاغوت داشته‌اند، برای جوانان و نوجوانان بیان شده و اقناع‌سازی لازم صورت گیرد.

مسئول برگزاری این نمایشگاه نیز گفت: نمایشگاه موزه عبرت روایتی از جنایات‌های پهلوی، زندان‌های رژیم پهلوی و شکنجه‌های ساواک در آن زمان می‌باشد که در بخشی از آن وقایع روزهای انقلاب در بیرجند نیز بیان شده است.

هاشم صلاحی گفت: این نمایشگاه از سه شنبه ۱۱ بهمن ماه به مدت ۲۰ روز در سالن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند همه روزه صبح‌ها از ساعت ۹ الی ۱۱ و عصرها از ساعت ۱۶ الی ۲۱ به روی علاقه‌مندان باز است.

به گفته وی؛ در حاشیه این نمایشگاه، میز کودک و کتاب و همچنین روایتگری راویان حوزه انقلاب را وجود دارد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور