نمایشگاه «مفاهیم نمادهای عاشورایی» در آستانه اربعین حسینی با حضور جمعی از مسوولان استان خراسان جنوبی در نگارخانه استاد مهدی اسماعیلی مود افتتاح شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی روز سه‌شنبه در آیین گشایش این نمایشگاه گفت: هدف از برپایی نمایشگاه مفاهیم نمادهای عاشورایی، علاقه‌مند کردن بیننده برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و دریافت درک عمیق‌تر از واقعه عاشورا است.

ناصر نبی‌زاده افزود: عاشورا و واقعه شهادت امام حسین (ع) و یارانشان، تاثیر بسیار گسترده و وسیعی در فرهنگ و ابعاد زندگی ما ایرانیان داشته است و این تاثیر به شکل‌ها و جلوه‌های مختلف همچون نمادها در ایام سوگواری محرم و صفر، بخصوص دهه اول محرم و اربعین حسینی دیده می‌شوند.

وی اظهار داشت: نمایشگاه سعی دارد برخی از این نمادها را که در دسته‌های عزاداری و هیات‌ها استفاده می‌شوند، معرفی کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: اقدام صورت گرفته در این نمایشگاه کار بسیار خوبی است اما باید برای عمومی‌تر شدن این جنبه‌ها کوشش کرد.

نمایشگاه «مفاهیم نمادهای عاشورایی» توسط موسسه هنری محاکات خواجه نصیر و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا شده و در آن ۲۴ نماد عاشورایی توسط بلقیس افضلیان مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است.

این نمایشگاه تا ۲۳ مهر ماه ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۱ و عصرها ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ به نگارخانه استاد اسماعیلی مود (جنب اداره کل) مراجعه کنند.