نماز عید سعید فطر با حضور گسترده مردم در ۲۶ نقطه استان خراسان جنوبی به امامت ائمه جمعه اقامه شد.

پس از رویت هلال ماه، امروز (چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه) روز اول شوال المکرم و عید سعید فطر است و نماز باشکوه عید فطر همزمان با سراسر کشور در بیرجند و سایر شهرهای خراسان جنوبی برگزار شد.

 بیرجند

قشرهای مختلف مردم این دیار از ساعات اولیه صبح امروز در مساجد، مصلی‌ها و بقاع متبرکه گرد هم آمدند و پس از یک ماه روزه‌داری در پیشگاه خداوند متعال به نماز ایستادند.

نماز عید فطر در مرکز استان به امامت حجت‌ الاسلام و المسلمین سید “علیرضا عبادی” نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند و با حضور شماری زیادی از مردم و مسوولان در مصلی المهدی (عج) اقامه شد.

 بیرجند

خواندن ادعیه، تلاوت قرآن کریم و سخنرانی ویژه برنامه‌های وداع با ماه مبارک رمضان از برنامه‌های پیش از شروع نماز عید سعید فطر بود که با شور و شعف خاصی در سراسر استان برگزار شد.

اقشار مختلف مردم به صورت فردی یا در گروه‌های دوستانه و خانوادگی به همراه کودکان و نوجوانان خود در مصلای بیرجند حضور یافتند تا در روز “عید بندگی و همبستگی” بهترین‌ها را از خداوند درخواست کنند.

 فردوس

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی نیز از برگزاری نماز عید فطر در ۲۶ نقطه استان خبر داد.

حجت الاسلام حامد شاه‌بیکی افزود: در ۲۶ نقطه استان نماز عید سعید فطر به امامت ائمه جمعه و در مرکز استان به امامت نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اقامه شد.

 نهبندان

وی عنوان کرد: عید فطر عید بندگی و اهدای پاداش از سوی پرودگار است و مردم خراسان جنوبی در نماز عید سعید فطر در سراسر استان حضور باشکوهی داشتند.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی با بیان اینکه در بیرجند، سرایان، قاین، نهبندان، بشرویه، خوسف و مود نماز عید سعید فطر ساعت ۶ صبح برگزار شد افزود: در سربیشه، فردوس، قهستان، آرین شهر، زهان، اسلامیه و اسفدن ساعت ۶:۳۰ و در زیرکوه، سه قلعه، اسدیه، درح، آیسک، طبس، عشق آباد و ارسک هم ساعت هفت صبح نماز عید فطر برگزار شد.

 طبس

وی از اقامه نماز عید فطر در خضری دشت بیاض، نیمبلوک، دیهوک و شوسف ساعت ۷:۳۰ صبح امروز خبر داد.

نماز عید فطر امسال با جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در غزه و شهادت مستشاران ایران در سوریه همزمان شد و نمازگزاران عید فطر در بیرجند و سایر شهرهای استان با سر دادن شعارهای ضد استکباری، جنایات این رژیم غاصب را محکوم و بر وحدت مسلمانان تاکید کردند.

 بیرجند

هزار و ۹۰۰ پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه در خراسان جنوبی همزمان با عید سعید فطر در مصلی‌ها، مساجد، میادین و معابر عمومی برپا شده‌ است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور