مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: خبرنگاران، رسانه ملی و مطبوعات نقش بسزایی در انتقال خلاقیت‌ها برای مبارزه با ویروس کرونا داشته‌اند که قابل تقدیر است.

ناصر نبی‌زاده روز دوشنبه در سی و دومین جلسه کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات شورای اطلاع‌رسانی استان ضمن تبریک فرا رسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار به نقش خبرنگاران در جهت آرام‌بخشی همراه با اطلاع‌رسانی شایسته و به‌موقع خبرنگاران پرداخت و افزود: خبرنگاران توانسته‌اند با یک نگاه متفکرانه بستری را به وجود آورند که اطلاعات به صورت صحیح به مردم منتقل شود.

وی از ارائه گزارش فعالیت رسانه‌های استان به صورت تفکیک شده در آینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: وظیفه خودمان میدانیم که قدردان این زحمات باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه به مهمترین مسائلی که در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا مطرح شده بود اشاره کرد و افزود: این استان با همکاری مردم در استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به یک روند ثبات رسیده است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در استان افزایش یافته است اضافه کرد: با توجه به این که هنوز با یک وضعیت مطلوب فاصله داریم باید در حوزه‌های اطلاع‌رسانی و آموزش این بستر تلاش شود.

نبی زاده با تاکید بر این که باید استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شست و شوی دست‌ها همچنان آموزش و اطلاع‌رسانی شود گفت: با توجه به این که هنوز دارو و واکسنی برای مقابله با کرونا کشف نشده است، این موارد در کنار خودمحافظتی و حضور نیافتن در جمع‌های غیر ضروری می‌تواند در کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا موثر باشد.

وی در راستای اطلاع رسانی گسترده‌تر از ظرفیت دهیاران، کانون‌های مساجد و روحانیون مستقر در نقاط مختلف استان و درگاه‌های اطلاع‌رسانی ادارات افزود: می‌توان از روحانیون مستقر در روستاها و ائمه جماعت که با جامعه هدف در ارتباط بوده و کلام‌شان در مردم نافذ است استفاده کرد و متون آموزشی و محتوای تولید شده توسط صدا و سیما، خانه مطبوعات، دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی و دانشگاه‌ها را از طریق این بستر می‌توان به بخش عظیمی از جامعه منتقل کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن اشاره به تاکیدات استاندار در زمینه تامین ماسک ارزان قیمت اظهار داشت: باید همه کوشش کنند در این خصوص با راه‌اندازی پویش‌های کمک‌های مومنانه امکان دسترسی همه مردم به ماسک ارزان قیمت فراهم شود.