#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

🔹معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی بر نقش اساسی رسانه ها در طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها تأکید کرد.
؛سید محمد رضا طالبی با تأکید بر این مطلب در شورای اطلاع رسانی استان، مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها را طرحی قانونی و لازم الاجرا خواند و خاطرنشان کرد: این طرح که چند سال پیش به تصویب رسیده، اگر همان زمان اجرا می شد به راحتی مثل زخمی ترمیم می گردید اما این زخم امروز به جراحی عمیقی نیاز دارد.
🔹وی با اشاره به این که دولت مردمی ،انقلابی و جهادی به فکر حل مشکلات جامعه است نه کارهای تبلیغی و نمایشی، اظهار داشت: دولت سیزدهم در همان سال اول عمر خود به میدان آمد تا با هدف ترمیم اقتصادی این طرح را اجرا نماید تا یارانه ها مردمی شده و به جیب مصرف کننده و کسی که مستحق آن است برود.
🔹معاون استاندار با تشریح اقدامات رسانه ای دشمن در راستای وارونه نشان دادن توفیقات نظام و تأکید رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی ) بر توجه به جهاد تبیین در مقابل این شیطنت ها، تصریح نمود: درست است که پاره ای مشکلات اقتصادی به دلیل کم کاری های گذشته وجود دارد اما توفیقات بسیار بزرگی هم در نظام اسلامی صورت گرفته که باید در قالب جهاد تبیین، تشریح و اطلاع رسانی شود.
🔹طالبی با ذکر این نکته که رسانه های ما در طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها، نقش بسیار بزرگی ایفا می کنند، گفت: ادراک سازی ها دست رسانه بوده و آنها مثل نورافکن، راه و مسیر تعیین شده را روشن می کنند لذا تولیداتی که قرار است با این محوریت منتشر نمایند باید با مسئولین مربوطه و متخصصین امر در میان بگذارند تا انتشار آنها نتیجه معکوس نداشته باشد.
🔹وی افزود: ائمه جمعه در خطبه های هفته گذشته قضیه مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها را به خوبی تبیین نمودند لذا جا دارد در سایر برنامه ها و هفته های آتی نیز متناسب با زمان و موقعیت موضع گیری نمایند.

🔹به گفته وی؛ با عنایت به جایگاه روحانیون در جامعه، باید از ظرفیت این بزرگواران در شبکه تبلیغ، هیئت های مذهبی و مداحان در راستای تبیین این طرح بهره ببریم.
🔹معاون استاندار تأکید کرد: اداره کل صدا و سیمای مرکز استان نیز متناسب با وضعیت و رفتارهای عمومی جامعه بر سیاست گذاری های مربوطه به امور تبیینی بپردازد و در این راستا لازم است مسئولین کما فی السابق به صورت شبانه روزی پاسخگوی رسانه ها باشند.
🔹طالبی خاطرنشان کرد: اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با سعه صدر نحوه ثبت نام گروه های جدید و یا جاماندگان را برای مردم تبیین و اطلاع رسانی نموده و پاسخگوی سؤالات مردم باشد.
🔹به گفته وی؛ قانون جدید تشدید مجازات متخلفین جرایم تعزیراتی در برنامه های صدا و سیمای استان تشریح گردد زیرا تشدید مجازات ها، بازدارندگی به دنبال خواهد داشت.