#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: نظارت بر فرآیند عرضه مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی در واحدهای صنفی مرکز استان تشدید شده است.

علی تهوری روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: کارکنان اداره کل صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک‌های صنعتی و اتاق اصناف خراسان جنوبی در قالب ۶۰ تیم نظارتی بر فعالیت واحدهای صنفی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، شرکت‌های پخش مواد غذایی و انبارهای نگهداری کالاهای اساسی نظارت و بازرسی می‌کنند.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط حاکم بر بازار و ضرورت نظارت گسترده بر شبکه توزیع کالاهای اساسی و جلوگیری از گرانفروشی، احتکار و قاچاق کالا از روز گذشته بازرسان با حضور فعال، نظارت خود را بر شبکه عرضه کالاهای اساسی و انبارها تشدید کرده‌اند.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از تمامی فعالان صنفی و غیرصنفی درخواست کرد هرگونه محل نگهداری کالا و انبار خود را در سامانه جامع انبارها و گردش کالاهای خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند تا دچار مشکل نشوند.

وی گفت: با توجه به انتظارات مردمی، بازرسان صمت در کنار بازرسان جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف، ضمن نظارت بر گروه‌های کالایی صنعتی، کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی از جمله آرد و نان را مورد رصد و پیگیری قرار می‌دهند.

تهوری از عموم شهروندان نیز خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، انبار مشکوک، احتکار و کالای قاچاق مراتب را به سامانه تلفنی ۱۲۴ گزارش دهند.