استاندار خراسان جنوبی گفت: نصب سیاه چادرهای عشایری در ۳۰ کیلومتری شهرها در کنار جاذبه داشتن و ایجاد فضای مثبت و مفرح برای مسافران و گردشگران، در جلوگیری از حوادث ناگوار جاده‌ای موثر است.

 جواد قناعت  در حاشیه بازدید از ایستگاه‌های نوروزی و بازارچه‌های موقت عرضه صنایع دستی در شهرستان طبس با اشاره به استقرار ۳۹ سیاه چادر عشایری در استان افزود: سیاه چادرهای عشایری تا پایان طرح نوروزی به ویژه روز ۱۳ فروردین که موج بعدی سفرها محسوب می‌شود باید ادامه یابد.

وی از کاهش تصادفات فوتی و جرحی استان در نوروز امسال خبر داد و گفت: خراسان جنوبی تا روز گذشته در کاهش تصادفات جرحی رتبه اول و در کاهش تصادفات فوتی رتبه سوم کشور را دارد.

استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: گردشگری از پیشران‌های اقتصادی است که مورد توجه دولت سیزدهم قرار گرفته و استان خراسان جنوبی ظرفیت‌های فراوانی دارد که کمتر به آن پرداخته شده است.

وی گفت: حوزه گردشگری خوشبختانه در دولت سیزدهم به طور ویژه در دستور کار مدیران استانی و شهرستانی قرار گرفته است و هر سال شاهد اتفاقات خوبی در حوزه گردشگری و ایجاد بازارچه‌های عرضه صنایع دستی هستیم.

نصب سیاه چادرها در جلوگیری از حوادث جاده‌ای موثر است

قناعت افزود: امسال با اینکه شاهد کاهش مسافران نوروزی نسبت به سال گذشته هستیم اما در بازدیدی که داشتم خوشبختانه اکثر غرفه‌داران از میزان فروش خود رضایت داشتند و نشان می‌دهد همین بازارچه‌های موقت فروش صنایع دستی توانسته بخشی از مطالبات فعالان این حوزه را مرتفع کند.

وی بیان کرد: در این زمینه باید کار اساسی انجام شود و در برخی شهرها که زمینه بیشتری وجود دارد با اختصاص مکان ویژه، بازارچه‌های دائمی صنایع دستی راه‌ اندازی خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی در دهمین روز فروردین از ایستگاه‌های نوروزی مستقر در خوسف، خور و طبس بازدید کرد و به همراه جمعی از مدیران استان و شهرستان طبس در مراسم اولین شب از لیالی قدر در آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس حضور یافت.

قناعت در روزهای گذشته از ایستگاه‌های نوروزی در شهرستان‌های بیرجند و قاینات نیز بازدید کرد و نحوه خدمات رسانی به مسافران را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و با ۶ استان خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، سمنان و اصفهان همجوار است.

نوشته و خبر نگار : احمد کاشانی  دبیر سرویس گردشگری و میراث و ا.حسن پور