کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: توده هوای ناپایدار دیگری از اواخر وقت دوشنبه استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بارندگی پیش بینی می‌شود.

سمیه لطفی افزود: ازدوشنبه افزایش ابر در منطقه رخ می‌دهد و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه فعالیت توده هوای ناپایدار جوی را شاهد خواهیم بود.

وی گفت: شرایط جوی امروز به نسبت پایدار است اما در برخی نقاط استان به ویژه شهرستان‌های سربیشه، درمیان و زیرکوه احتمال وقوع رگبار و رعد و برق کماکان وجود دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی اظهار کرد: در بارندگی‌های سامانه اخیر بیشترین میزان بارش ثبت شده به ترتیب با ۱۰۵ میلیمتر مربوط به حصاردار خوسف، مختاران سربیشه ۷۳ میلیمتر، بیشه ۵۵ و کلاته گاویج درمیان ۵۲ میلیمتر است.

وی افزود: به لحاظ دمایی تا سه‌شنبه هفته جاری دمای هوا در استان بین چهار تا هشت درجه افزایش می‌یابد و هوا گرم‌تر خواهد شد.

لطفی گفت: در شبانه روز گذشته سردترین نقطه استان با کمینه دمای هشت درجه مربوط به سربیشه و گرم‌ترین نقطه با بیشینه دمای ۳۴ درجه، دهسلم نهبندان بود همچنین نوسانات دمایی در مرکز استان ۱۲ و ۲۴ ثبت شد.

سامانه بارشی اخیر از روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت خراسان جنوبی را فرا گرفت و تا شنبه فعال بود که در برخی مناطق از جمله شهرستان‌های خوسف و نهبندان شدت بیشتری داشت و خساراتی بر جای گذاشت.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور