🔹 حاج حسین یکتا راوی دفاع مقدس و فعال فرهنگی با بیان اینکه باید مکتب مدیریت جهادی تولید کنیم، گفت: برای این کار باید اندیشکده و پژوهشکده هایی با حضور متخصصان از سراسر کشور تشکیل شود چون در این جنگ ترکیبی، نمی‌توان کارها را به روال عادی انجام داد.
؛ حسین یکتا عصر  در جلسه آموزشی جهاد تبیین در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی استان که در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد، با اشاره به ایمان و عمق معنویت مردم خراسان جنوبی، گفت: با وجود چنین مردم زحمتکشی در دل کویر می‌توان اتفاقات مهمی رقم زد.
🔹راوی دفاع مقدس با بیان اینکه در جمهوری اسلامی مدیر و مسئولیت نداریم بلکه خادم و مأموریت داریم، گفت: دعوا بر سر مسئولیت یعنی غیرخدا؛ اصلاً کسی حق ندارد مأموریت بپذیرد مگر اینکه امر و تکلیف به انجام کاری شود.
🔹وی با اشاره به ریخته شدن خون پاک هزاران شهید برای اعتلای جمهوری اسلامی بیان کرد: این سازمان‌ ها و نهادها و مدارس و دانشگاه‌هایی که امروز در دست امثال من و شماست خیلی وظیفه و رسالت ما را نسبت به مردم و خون شهدا سخت کرده است.
🔹یکتا به وقوع اتفاقاتی در سطح بین الملل و ایران اشاره کرد و ادامه داد: این اتفاق از جنس همان است که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما در پیچ مهم تاریخی قرار داریم.
🔹این فعال فرهنگی با بیان اینکه امروز به تعبیر من دار و ندار خدا در روی زمین، امام زمان(عج) و دار و ندار حضرت هم ولایت فقیه است، تصریح کرد: ما قرار است دار و ندار خود را خرج دار و ندار امام عصر(عج) کنیم که مقام معظم رهبری است؛ پس اگر مأموریتی را از ایشان اخذ می‌کنیم قرار است برای ولایت مطلقه فقیه خرج شود که برای ولایت امام زمان (عج) تمرین کنیم.
🔹به گفته وی؛ حاج قاسم سلیمانی یک چَشم به ولایت فقیه گفت که همه چشم‌ها برای حاج قاسم گریه کرد.
🔹یکتا با اشاره به اینکه مسئولیت مدیران برای خدمت به مردم با دستان پینه‌ بسته در استان کم‌برخوردار خراسان جنوبی مضاعف است، افزود: باید کاری کنید که این استان در سطح کشور نمونه و الگو شود.
🔹وی تأکید کرد: رهبری معظم انقلاب درمان را در عمل جهادی می‌ داند و تا عمل ما جهادی نشود کار حل نمی‌شود.
🔹راوی دفاع مقدس با تأکید بر اهمیت تحول اداری و نگاه معظم رهبری به حکمرانی حلقه‌های میانی، گفت: امروز جوانان و نوجوانان انقلابی باید وسط میدان بیایند و بار انقلاب را به دوش بکشند.
🔹یکتا با اشاره به اینکه امروز نیاز به مدیر رهبر اجتماعی و جهادی داریم که ساعت اداری نشناسد، افزود: اینجا جمهوری اسلامی است و نسبت به قطره قطره خون شهدا مسئولیت داریم.
🔹این فعال فرهنگی بیان کرد: مدیران استان باید تحولی و جهادی باشند چون در این صورت با وجود کمبودها می‌توان خیلی کارها برای مردم مؤمن و معنوی این استان انجام داد.
🔹راوی دفاع مقدس در ادامه با تأکید فراوان به خوبی مردم این استان، گفت: باید خود مسئولان استان بپاخیزند و با استفاده از ظرفیت و بدنه عظیم مردمی، خراسان جنوبی را متحول کنند.
🔹یکتا با ذکر این نکته که باید از عمر محدود خود برای خدمت و رفع مشکلات مردم استفاده کنیم، افزد: ما در جمهوری اسلامی تکلیف‌مدار زندگی می‌کنیم نه در باندهای قدرت و ثروت.
🔹وی با تأکید بر اینکه باید تفکر جهادی در ادارات و سازمان‌ها حاکم شود، عنوان کرد: باید مکتب مدیریت جهادی تولید کنیم و این شدنی است و شبکه‌سازی مردمی را در استان جدی بگیرید.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور