مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با فرمانده سپاه انصارالرضا استان دیدار و پیرامون مسائل و مشترکات فرهنگی به تبادل نظر پرداخت.
، علی فرخنده با اشاره به وجود نقاط مشترک فراوان بین فرهنگ و ارشاد اسلامی با فعالیت های فرهنگی سپاه، عنوان کرد: در اجرای برنامه های محوری  مانند شهدای خبرنگار و… می توانیم شاهد هم افزایی و افزایش سطح کیفی رویدادها  باشیم.
وی در ادامه اظهار کرد: موضع قطعی فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص حمایت از نیروهای متعهد و انقلابی اعم از جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، بسیج و… از طریق تسهیل در صدور مجوز تاسیس موسسات فرهنگی، هنری و پشتیبانی مالی  می‌باشد.
فرخنده افزود: نگاه ما در حوزه فعالیت های فرهنگی، هنری، قرآنی و رسانه ای تشکل سازی و برون سپاری از طریق واگذاری این قبیل از فعالیت‌ها به نیروهای جوان، متعهد و انقلابی بوده است.
وی با اشاره به وجود چهار محور فرهنگی، هنری، رسانه و قرآن و عترت در فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر شخص هنرمندی که در این زمینه ها به ارائه آثار و رزومه هنری خود بپردازد، به وی مدرک معتبر و مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری تا سطح دکتری ارائه می شود که با استفاده از آن می تواند از امتیازات ویژه‌ هنرمندان همچون استفاده از خدمات بیمه ای ویژه بهره مند شود و این خود تشویقی برای گسترش فرهنگ ایرانی-اسلامی در جامعه می باشد.
وی در ادامه یکی از اولویت‌های فرهنگی کشور را تقویت هویت ایرانی اسلامی و انقلابی معرفی کرد و افزود: بسیاری از ناهنجاری های فرهنگی کشور ناشی از وجود خلأ هویتی در جوانان و نوجوانان بوده که با توجه به فرهنگ مردم هر منطقه باید در چارچوب ایرانی-اسلامی اجرایی گردد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در پایان با اشاره به رویدادهای فرهنگی در دست اجرا گفت: از جمله برنامه های پیش رو، جشنواره ایران جوان بمان، جشنواره فیلم و عکس کویر زندگی، برپایی نمایشگاه محصولات زیست عفیفانه و نوشت افزاراسلامی-ایرانی می باشد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور