#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: مهمترین گام درطرح شهید حاج قاسم سلیمانی، اجرای قرنطینه معکوس است.
ملانوری با بیان این مطلب در جلسه بررسی راهکارهای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی(طرح محله محور مبارزه با بیماری کرونا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بسیج) خاطر نشان کرد: در این طرح نیروهای بسیجی همراه با کارشناسان حوزه بهداشت و درمان به اجرای پروژه قرنطینه معکوس اقدام می نمایند.
🔹وی ادامه داد: به این ترتیب که افراد در معرض خطر، شامل سالمندان و افراد با بیش از ۶۰ سال سن، زنان باردار، اقشار کم درآمد و… تحت مراقبت و کنترل قرار می گیرند.
🔹به گفته وی؛ این کار با هدف دور کردن این افراد از محیط های آسیب زا و حفظ سلامتی آنها می باشد.
🔹استاندار با اشاره به آمار دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر اینکه ۸۲ درصد فوتی های ناشی از کرونا، بیماران با بیش از ۶۰ سال سن بوده اند، تصریح نمود: در طرح محله محور با مراجعه به افراد سالمند و تأمین نیازهای اولیه آن ها، میزان مراجعه آنها به بیرون از منزل کاهش می یابد.
🔹ملانوری افزود: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، طرحی خانه محور و محله محور است که از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بوده و در کل کشور اجرا می شود.
🔹وی تأکید کرد: در قالب این طرح به خانواده ها تفهیم می شود که مقابله با بیماری و مدیریت برای پیشگیری از ابتلا را باید از محیط خانه شروع کنند.
🔹به گفته وی؛ اجرای موفق این طرح نیازمند هماهنگی و همکاری حوزه های مختلف است.

🔹استاندار خراسان جنوبی متذکر شد: این طرح که در ستاد ملی پایه گذاری شده باید با توجه به شرایط استان، بومی شود.
🔹ملانوری گفت: در طرح اولیه ابهاماتی وجود دارد و حتی ممکن است در روند اجرای آن نیز با موانعی برخورد کنیم که همه آنها به مرور قابل پیگیری و حل می باشند.

🔹وی ادامه داد: با شروع کار و پیشرفت آن، نیازهایی نیز محرز خواهند شد که همه را احصا کرده در سطح ملی پیگیری خواهیم کرد.
🔹استاندار، همزمانی اجرای این طرح با هفته بسیج را به فال نیک گرفت و گفت: فلسفه شکل گیری بسیج به عنوان نهادی ارزشمند، پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و در همین راستا هم اقدامات خوبی صورت گرفته است.
🔹ملانوری افزود: حضور فعال در سال های دفاع مقدس، کمک رسانی در سوانح و حوادث، فرهنگ سازی و… از اقدامات مؤثر بسیج از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون بوده است.
🔹وی تصریح نمود: در این بازه زمانی هم مهمترین نیاز، مهار بیماری کروناست که در این زمینه نیز بسیج از همان ابتدای کار وارد میدان شده و همراهی نموده است.
🔹به گفته وی؛ طرح محله محور مبارزه با بیماری کرونا یا همان طرح شهید حاج قاسم سلیمانی نیز با کمک و مساعدت بسیج، نتایج خوبی به همراه خواهد داشت.
استاندار اظهار داشت: برای اجرای این طرح، اتاق های عملیات در مرکز استان و در شهرستان ها راه اندازی می شود.
🔹ملانوری گفت: اطلاع رسانی برای ارتباط تلفنی مردم با سامانه ۴۰۳۰ و پایش اولیه باید به صورت همزمان انجام شود تا مثل اوایل شیوع کرونا، بیماریابی ها به شکل گسترده تر اتفاق بیفتد.
🔹وی تأکید کرد: کنترل و پایش هوشمند بیماران نیز از دیگر گام های این طرح می باشد.
🔹شایان ذکر است؛ در ابتدای این جلسه که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) و جمعی از متولیان امر برگزار شد، گزارش هایی درخصوص برنامه ریزی های صورت گرفته برای تحقق این طرح ارائه شد.