🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: پنجم تیرماه و همزمان با روز عید غدیر، مهمانی کیلومتری غدیر در مرکز استان برگزار می شود.
جواد قناعت در جلسه برنامه ریزی مراسم عید غدیر با اشاره به این که ۵ تیر روز عید غدیر است ، بیان داشت: برای اولین بار و فراتر از سال های قبل با بهره گیری از تجربه تشییع پیکر شهید آیت الله رئیسی و همراهانش مهمانی کیلومتری غدیر را برگزار می کنیم.
🔹به گفته وی؛ میهمانی کیلومتری غدیر سال گذشته با مشارکت جبهه مردمی و … انجام شد اما امسال قرار است کار بهتری در این خصوص با حضور پر شور مردم در مرکز استان اجرا شود.
🔹وی خاطرنشان کرد: امسال عصر روز عید غدیر مهمانی کیلومتری غدیر از میدان قدس تا گلزار شهدای گمنام برگزار خواهد شد و موکب هایی هم در این مسیر پیش بینی می شود .
🔹قناعت با بیان اینکه در روز تشییع پیکر رئیس جمهور ۱۱۰ موکب در مسیر مراسم داشتیم، افزود: برای روز عید غدیر تعدادی از این موکب ها به بانوان اختصاص یابد.
🔹وی ادامه داد: برای برنامه ریزی در این خصوص پنج کمیته امنیتی ترافیکی، ثبت نام و پذیرش ، پشتیبانی ، فرهنگی و اندیشه ورز و اطلاع رسانی تشکیل می شود و جلسات این کمیته ها از هم اکنون برای بحث پیرامون موضوع های مربوطه باید برگزار شوند.
🔹به گفته وی؛ همه کارهایی که در خصوص عید غدیر انجام می شود تحت عنوان بنیاد بین المللی غدیر است و از ظرفیت ستاد مردمی غدیر هم باید در این خصوص استفاده شود.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور