#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

🔸 معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از تمدید ارسال آثار به دومین جشنواره کالاهای فرهنگی تا ۳۰ دی ماه سالجاری خبر داد.
محمود رمضانی با بیان این خبر، عنوان کرد: همزمان با هفتمین دوره جایزه فیروزه، دومین جشنواره کالاهای فرهنگی استان خراسانی جنوبی، از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان باهمکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان باهدف حمایت از محصولات فرهنگی با رویکرد ایرانی – اسلامی در راستای حمایت از تولید ملی برگزار می‌شود.

وی با بیان این که جشنواره دارای دو بخش هدایای فرهنگی و بخش عروسک است، اضافه کرد: بخش عروسک شامل عروسک های بومی و محلی استان و بخش هدایای فرهنگی نیز شامل ۴‌ گروه از جمله الیاف چوبی و حصیری (حصیربافی، ترکه بافی و پخل بافی)، نساجی سنتی(حوله بافی، جاجیم بافی و چادر شب)، بافته های داری (گلیم، پلاس بافی و سفره آردی) و صنایع دستی (گوهرسنگ) می شود.

رمضانی با اشاره به جوایز جشنواره عنوان کرد: در هر گروه، نفر اول تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۲۰ میلیون ریال، نفر دوم لوح تقدیر و مبلغ ۱۵ میلیون ریال، نفر سوم لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال و از هر گروه ۳ نفر شایسته تقدیر لوح و مبلغ ۶ میلیون ریال را دریافت می کنند.

وی یادآور شد: علاقه مندان فقط تا ۳۰ دی ماه سال جاری مهلت دارند نسبت به ثبت نام در سامانه jayezehfiroozeh.farhang.gov.ir و بارگذاری عکس آثار در سامانه اقدام کنند.