امام جمعه موقت بیرجند گفت: راهبرد دشمن به کارگیری جنگ ترکیبی با هدف جلوگیری از برپایی حاکمیت الهی برای بشر است.

 حجت‌ الاسلام مهدی رحیم‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند در مسجد جامع مصلای المهدی (عج) افزود: دشمن در همه جبهه‌ها با ما در حال جنگ است و البته شکست می‌خورد اما خطرناک این است که افق دید ما را از حاکمیت جهانی ولی عصر پایین بکشد و سطح آن را تنها در اقتصاد متمرکز کند.

وی اظهار کرد: امروز به برکت پرچم فاطمه زهرا (س) و امیرالمومنین (ع) در این مملکت که به سمت ظهور حضرت مهدی (عج) در حرکت است این ملت توانسته مظلومان عالم را بیدار کند.

خطیب جمعه بیرجند گفت: جمهوری اسلامی ایران این تابلوی شفاف و رساله بزرگ غزه را به برکت شعار “هیات منه الذله” روشن کرد و این مسیر نورانی را باید ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه ایام بسیار حساسی را پیش رو داریم عنوان کرد: امیدواریم خدا به ما تفضل کند بیش از پیش در پرچمداری این سکان بزرگ هدایت بشر در این زمان موفق باشیم.

حجت‌ الاسلام رحیم‌آبادی گفت: همچنان که برترین و عظیم‌ترین تقدیر الهی که برپایی حاکمیت الله است با برپایی جمهوری اسلامی رقم می‌خورد و گام به گام جلو می‌رویم در مقابل، برترین و عظیم‌ترین راهبرد دشمن نیز تشکیل نشدن حاکمیت الله است.

وی افزود: اگر دشمنان موفق نشدند جلوی تشکیل این حاکمیت را بگیرند اما برای تضعیف و براندازی آن به هر وسیله‌ای دست می‌زنند که در هر عصری همین گونه بوده و جنگ سخت، نیمه سخت یا نرم انجام می‌دهند.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: در کربلا و شام هم فقط شمشیر نبود بلکه جنگ ترکیبی بود، ابتدا حسین ‌بن علی (ع) در اذهان به وسیله تبلیغات، فتنه‌گری و توطئه چینی‌ها به عنوان خارجی خوانده شد، وقتی سطح نگاه پایین آمد کار به اینجا می‌کشد.

وی گفت: تحریم‌های اقتصادی که امروز به خاطر پایبندی به مکتب نورانی عصمت و طهارت و قرآن کریم به آن مبتلا هستیم نیز از توطئه‌های دشمن است که از گذشته تاکنون بوده است.

حجت‌ الاسلام رحیم‌آبادی افزود: دشمن به هر وسیله‌ای دست می‌زند و گزینه‌های روی میز از گذشته تاکنون وجود داشته اما آنچه مهم است اینکه معطل نشویم که گزینه‌های دشمن ما را از ولی‌ جدا و پیوند ما با امام امت را تضعیف کند.

وی اظهار کرد: اینها به هر چیزی که بتواند انسان را غرق کند ورود کرده و از هیچ کاری فروگذار نمی‌کنند اما آنچه مهم است اینکه در چنین عرصه‌ای نباید بگذاریم توطئه‌ها، فریب‌ها و ضربات دشمن در جامعه تاثیرگذار باشد.

خطیب جمعه بیرجند، شناخت و یاری ولی خدا را از مصادیق تقوا دانست و گفت: باید جزو پیشتازان باشیم، حمله کنیم و قبل از اینکه دشمن توطئه کند توطئه‌ها را شناخته و ختثی کنیم و براساس توصیه‌های مقام معظم رهبری جلو برویم.

وی افزود: جوانان حزب اللهی زیاد داریم اما متناسب با پیشرفت‌های ۴۵ ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست لذا باید مسئولان به ویژه حوزه فرهنگی محصول نگرانه کار کرده و در این زمینه برای خود کارنامه داشته باشند.

حجت الاسلام رحیم‌آبادی گفت: اساتید، دانشگاهیان، مربیان و معلمان باید ذهن بچه‌ها را با معارف ناب آشنا کنند و این گونه نباشد وقتی کارشناس با یک نوجوان و جوان در خصوص معارف دین صحبت می‌کند بگوید چرا تاکنون به ما نگفتید.

وی با بیان اینکه مسئولان فرهنگی باید به محصول نگاه کنند تصریح کرد: محصولات امروز ما در نظام آموزشی، پرورشی و دانشگاهی خیلی جان داده در عرصه‌های اعتقادی نیست و باید بیشتر از اینها کار کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: یکی دیگر از توطئه‌های ویژه که جزو جنگ نرم است اینکه احساس جنگ نکنیم وقتی عوارض جنگ نرم بر ما روی آورد گلایه کنیم که خیلی بد است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور