🔹با دستور ویژه استاندار، چراغ جشن گلریزان در استان روشن شد.
🔹 ملانوری در جلسه برنامه ریزی جشن گلریزان ویژه کمک به دانش آموزان نیازمند استان، برای کمک به تأمین اعتبارات مورد نیاز این مراسم، دستور ویژه صادر کرد.
🔹وی ضمن تبریک ماه سراسر خیر رجب و تشکر از اقدامات بانیان جشن گلریزان به قدمت این مراسم در بیرجند اشاره کرد و توزیع اقلام خریداری شده سال گذشته را در سطح استان ستودنی خواند.
🔹استاندار ، نوعدوستی و کمک های بشردوستانه را از صفات برجسته و بارز ایرانیان خواند و تأکید کرد: مسلمانان و به ویژه ایرانیان به لحاظ فرهنگ غنی، به این مسایل، ورود جدی و پررنگی دارند.
🔹ملانوری ادامه داد: مواردی همچون صدقه، خمس، زکات، وقف و کمک های بشردوستانه از جمله مسایل اعتقادی است که در دین اسلام ابلاغ شده تا در این قالب، افرادی که تمکن مالی دارند، همنوع خود را یاری دهند.
🔹وی اظهار داشت: انسان ها زمانی به لحاظ روانی ارضا می شوند که حس می کنند توانسته اند دردی از کسی درمان کنند و گرهی از کاری بگشایند.
🔹به گفته وی؛ این کارهای خیرخواهانه که باعث آرامش وجدان می شود، توفیق و نعمتی است که خداوند به افراد پاک هدیه می دهد.
🔹استاندار، ضمن قابل تحسین خواندن همراهی مردم خراسان جنوبی در انجام امور خیر، خاطرنشان کرد: بر اساس آمار، مردم استان، طی یک سال گذشته، بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان به طرح کمک های مؤمنانه و بحث توزیع اقلام مورد نیاز اقشار آسیب پذیر در شرایط کرونایی کمک کرده اند.
🔹ملانوری متذکر شد: این رقم در مقایسه با آمار جمعیتی استان و تأثیری که شیوع بیماری بر درآمدهای مردم داشته، بسیار ارزشمند است.
🔹وی به وضعیت نامطلوب اعتبارات دستگاه های اجرایی در سال جاری اشاره کرد و گفت: کاهش اعتبارات دولتی ناشی از تحریم ها و سیر نزولی قیمت نفت از یک سو و هزینه های تحمیلی بسیار سنگین به واسطه شیوع کرونا در سطح کشور، طی یک سال گذشته، اعتبارات دستگاه ها را به شدت متأثر ساخته است.
🔹استاندار با تأکید بر این که تداوم چندین ساله جشن گلریزان به واسطه تکیه بر کمک های مردمی است، تصریح نمود: پایه گذاری چنین برنامه هایی بر مبنای کمک های دولتی به جهت فراز و نشیب هایی که وجود دارد، پایداری ندارد .

ملانوری خاطرنشان کرد: با همه مشکلات و کمبودهایی که وجود دارد،دستگاه های متولی را مکلف می کنیم که در این امر خداپسندانه که بدون تردید گره گشایی از مشکلات مردم استان را به همراه دارد، همراهی نمایند.
🔹شایان ذکر است: جشن گلریزان ویژه تأمین البسه دانش آموزان نیازمند استان، همه ساله به همت زورخانه امیر عرب و هیئت ابالفضلی بیرجند در آستانه عید نوروز برگزار می شود، امسال نیز این مراسم در شب میلاد حضرت علی(ع) و به صورت مجازی اجرا خواهد شد که استاندار در پایان جلسه امروز، با مشخص کردن ارقامی در حوزه های کمیته امداد امام خمینی(ره)، آموزش و پرورش، بهزیستی و ورزش و جوانان، مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان نیز شخصاً برای تأمین نیاز دانش آموزان استان اختصاص داد.