🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: معلمان شیوه اندیشه‌ورزی و درست فکر کردن را به دانش آموزان می آموزند.
جواد قناعت  در همایش بزرگ میثاق نومعلمان تمدن‌ساز انقلاب اسلامی که با حضور پروفسور مهدی بلالی‌مود، چهره ماندگار و پدر علم سم‌شناسی ایران در استان برگزار شد، با اشاره به نقش معلم در تربیت و هدایت دانش‌آموزان اظهار کرد: معلم در کنار دانش آموختن و باسواد کردن دانش‌آموزان می‌تواند شیوه اندیشه‌ورزی و درست فکر کردن را به آنان بیاموزد.
🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: یکی از تهدیدها در حوزه جوانان این است که اگر اهل فکر کردن درست نباشند ممکن است به راحتی فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی خود را کنار بگذارند و تحت تأثیر تهاجمات فرهنگ غربی قرار بگیرند.
🔹وی آموزش نظم و انضباط به دانش‌آموزان را یکی دیگر از مسئولیت‌هایی معلمان دانست و ادامه داد: معلمان می‌توانند در تحرک علمی، روحیه پرسشگری و ایجاد و تقویت انگیزه و اراده در دانش‌آموزان نقش مؤثری ایفا کنند.
🔹قناعت بیان کرد: معلمان می‌توانند در ایجاد صفت احترام به دیگران و با رفع صفت ناپسند عدم احترام به دیگران، دانش‌آموزان را یاری داده و آنان را در جهت خلق و خوی پسندیده احترام به والدین، اساتید، بزرگان و چهره‌های فرهیخته کشور تربیت کنند.
🔹استاندار با بیان اینکه معلمان باید پایه فکری، علمی و رفتاری دانش‌آموزان را قوی کنند تا زود تسلیم نشوند، افزود: باید دانش‌آموزان همانند شهید چمران و پرفسور بلالی مود تربیت شوند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و شروع جنگ تحمیلی، زندگی در غرب را رها کردند و برای خدمت به مردم به کشور بازگشتند.
🔹وی در ادامه تقویت هویت ملی و آموزش احترام به پرچم ملی و ارزش‌های دینی و الهی در مدارس را مورد تأکید قرار داد.
🔹قناعت در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اینکه انتخابات مظهر اراده ملی و نمایش اقتدار نظام است و امنیت پایدار را برای کشور رقم می‌زند، افزود: افزایش مشارکت و حضور باشکوه مردم در انتخابات، نقشه‌های دشمنان بر علیه نظام اسلامی را نقش بر آب می‌کند.
🔹به گفته وی؛ مثلت سه ضلعی نخبگان، مسئولان و مردم باید کار کنند و به وظایف خود عمل کنند تا شاهد افزایش مشارکت در انتخابات پیش‌روی باشیم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور