#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: از محل تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه تاکنون ۲ هزار و ۵۸۱ طرح در بخش‌های مختلف اقتصادی استان برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

مرتضی ذاکریان  در نشست کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان که به ریاست استاندار خراسان جنوبی برگزار شد افزود: بیش از ۱۵۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات بند «الف» تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ به استان اختصاص یافته که تاکنون ۸۰ درصد این اعتبار جذب شده است.

وی گفت: این اعتبار در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و برنامه‌های دولت برای ایجاد و افزایش تولید، اشتغال و کارآفرینی و ارتقای رشد اقتصادی به استان اختصاص یافت.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی تصریح کرد: با جذب تسهیلات تولید و اشتغال بیش از چهار هزار و ۸۷۰ فرصت شغلی جدید ایجاد می‌شود و سه هزار و ۹۳۰ فرصت شغلی موجود نیز تثبیت خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمامی بخش‌های اقتصادی و همه شهرستان‌های استان از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند گفت: در مجموع هزار و ۷۵ طرح به مبلغ ۹ هزار و ۶۱۱ میلیارد ریال در بخش کشاورزی به بانک‌ها معرفی شد.

ذاکریان ادامه داد: تاکنون تسهیلات ۳۲۴ طرح به مبلغ هزار و ۸۱۳ میلیارد ریال در این بخش پرداخت شده که از این نظر در بین استان‌های کشور رتبه اول پرداخت در بخش کشاورزی متعلق به خراسان جنوبی است.

وی گفت: همچنین ۵۲ طرح به مبلغ ۶ هزار و ۱۵۴ میلیارد ریال در بخش صنعت و معدن، ۴۳۸ طرح به مبلغ هزار و ۴۶۷ میلیارد ریال در بخش گردشگری و صنایع دستی، هزار و ۱۶ طرح به مبلغ سه هزار و ۵۶ میلیارد ریال در بخش خدمات و سایر بخش‌ها بوده است.