مدیر کل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که مردم این منطقه به حوزه فرهنگ بسیار علاقه مندهستند، تصریح کرد: مشارکت مردم بشرویه در برنامه های فرهنگی و هنری، در کشور کم نظیر است.
“علی غیاثی ندوشن” در مراسم افتتاح فاز یک مجتمع فرهنگی هنری بشرویه، عنوان کرد: سال ۸۳ در مراسم بزرگداشت “مرحوم استاد فروزان فر” که در این شهرستان برگزار شد حضور داشتم. به گفته وی یکی از نکات ویژه این مراسم مشارکت و حضور بسیار قوی مردم بشرویه بود به گونه ای که خانه های خود را برای پذیرایی ، در اختیار مهمانان بزرگداشت قرار داده بودند.
مدیر کل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به این که طبق آخرین آمار سرانه فضاهای فرهنگی در کشور حتی از از فضاهای ورزشی کمتر است ، تصریح کرد: به لحاظ زیرساختی در خیلی از مناطق خصوصا مناطق محروم و کویری کشور ضعف داریم و باید توجه بیشتری شود.
غیاثی با بیان این که سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد بسترهای مناسب برای فعالیت گسترده مدیران استان ها و انجمن های فرهنگی و هنری است، ادامه داد: خوشبختانه در راستای این سیاست، فاز اول مجتمع فرهنگی هنری بشرویه آماده شده و تجهیزات آن نیز توسط وزارت خانه تهیه و به زودی ارسال خواهد شد. به گفته وی امیدواریم افتتاح فاز یک این مجتمع منشا خیر و برکت برای مردم شهرستان باشد.
مدیر کل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که ۱۴۲ پروژه نیمه تمام در استان های کشور وجود دارد، اضافه کرد: ۶۲ پروژه بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و امیدواریم با همکاری کمیسیون فرهنگی مجلس این کمبودها در بخش زیربنایی فرهنگی و هنری جبران شود.
غیاثی در پایان از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، مسئولان شهرستان، فرماندار، امام جمعه و نماینده مردم بشرویه، سرایان، طبس و فردوس و قدردانی کرد افزود: عنایت ویژه استاندار خراسان جنوبی جهت تامین زیرساخت های فرهنگی و هنری در این استان ستودنی است.

فرماندار شهرستان بشرویه نیز با بیان این که اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان خواستار تکمیل هر چه سریعتر مجتمع هستند، بیان کرد: امیدواریم فاز دو مجتمع نیز به زودی افتتاح گردد.