مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: موافقت اولیه بانک تجارت برای مشارکت در احداث پروژه باند دوم محور سربیشه – درح – ماهیرود با استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان اخذ شده است.

وحید داعی روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: طول محور سربیشه – ماهیرود ۱۳۵ کیلومتر است که اوایل سال جاری با توجه به افزایش تخصیص، ۱۰ کیلومتر از باند دوم آن تکمیل شد و زیر بار ترافیک رفت.

وی بیان کرد: اکنون ۵۳ کیلومتر از این محور در قالب ۲ قطعه در دست اجرا است و با پیگیری‌های انجام شده مطالعه ۷۲ کیلومتر باقیمانده نیز تکمیل شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: با اخذ موافقت نهایی بانک تجارت مبنی بر پرداخت ١٠٠ میلیارد تومان، سرعت اجرای عملیات دوبانده شدن این محور افزایش خواهد یافت.

نهم اردیبهشت سال جاری در محور درح – ماهیرود شهرستان سربیشه، برخورد تریلی حامل بار پیاز با اتوبوس خط روستایی که از دهستان لانو عازم سربیشه بود، باعث جان باختن ۱۳ نفر و مصدومیت تعدادی از مسافران شد.

وزیر راه و شهرسازی در پی وقوع این حادثه با صدور پیام تسلیت، بر تسریع عملیات دوبانده سازی این محور و تخصیص اعتبارات لازم تاکید کرد.

سربیشه در ۶۶ کیلومتری بیرجند قرار دارد.