#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

رییس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی گفت: در بازدیدهای مختلف گروه‌های نظارتی دانشگاه علوم پزشکی از مساجد در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مساجد استان کمترین تذکر را گرفتند.

حجت الاسلام حسین کمیلی افزود: اکنون براساس ستاد ملی کرونا نماز جماعت در مساجد و ادارات خراسان جنوبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری نماز جماعات در ادارات علاوه بر سلامت روحی و معنوی، سلامت کاری نیز را به همراه دارد، اضافه کرد: از امامان جماعت و هیات امنای مساجد خواسته شده تا نمازگزاران برخی اقدامات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، ضدعفونی کردن دست‌ها، به همراه داشتن سجاده شخصی و حفظ فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

کمیلی عنوان کرد: به متولیان مساجد توصیه کردیم تا در صورت امکان  در فصل گرم نماز جماعت در حیاط مساجد و با رعایت فاصله اجتماعی و حفظ پروتکل‌های بهداشتی ادا شود و در عین حال هیچ محدودیتی برای ادای نماز در داخل مسجد با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی نیز وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تاکید کرده‌ایم که حفظ سلامت مردم  هنگام اقامه نماز جماعت در مساجد و دستگاه‌های اجرایی استان به دلیل شرایط کرونایی مدنظر باشد، گفت: در اکثر مساجد شهری استان اقامه نماز صبح را داریم و در برخی روستاها دارای روحانی هم نماز جماعت صبح برگزار می‌شود.

رییس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی گفت: با شیوع ویروس کرونا تعداد جمعیت نمازگزار در مساجد هم به شدت کاهش یافت به طوریکه در برخی مساجد با کمتر از یک سوم جمعیت قبل از کرونا نماز جماعت برگزار می‌شود.

کمیلی افزود: باید برای بعد از ویروس کرونا برنامه‌ریزی فرهنگی و جهادی در دستورکار جدی خود قرار دهیم تا برگزاری نماز جماعت در مساجد استان همچون گذشته بانشاط و با حداکثر جمعیت برگزار شود.