مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی گفت: تمامی مساجد استان در آستانه ماه مبارک رمضان غبارروبی و عطرافشانی شد.

حجت‌الاسلام علی محقی  افزود: در ایام ماه مبارک رمضان برنامه‌های متنوعی از جمله جزءخوانی قرآن کریم، ایراد سخنرانی مذهبی، تفسیر و تدبر در قرآن، مداحی، برپای سفره افطاری و مراسم شب‌های قدر برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: ماه مبارک رمضان در آیینه سنت‌های دیرینه امت اسلامی ماه ویژه‌ای است لذا هر سال قبل از آغاز این ماه مبارک مساجد توسط کانون‌های مساجد، هیات امنا، فرماندهان پایگاه‌ها و مردم محلات آماده می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی اظهار کرد: بیش از هزار و ۲۰۰ مسجد در سطح استان وجود دارد که در ۷۴۰ مسجد کانون فرهنگی و هنری فعال است.

وی عنوان کرد: اکثر مساجد شهری و روستایی استان معطر و نظافت شده و مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نسبت به صحافی قرآن‌های پاره، تعویض مهرهای شکسته و سایر اقدام و برنامه خود را در این ایام مشخص کرده‌اند.

حجت‌الاسلام محقی ادامه داد: امسال تنها سالی است که هیئات و مساجد قبل از آغاز ماه مبارک رمضان برنامه‌های شب‌های احیا و شهادت امام علی (ع) را اعلام کرده‌اند.

وی یادآور شد: جنس فعالیت‌هایی که امسال در سطح مساجد مشخص شده نسبت به سال‌‎های گذشته رشد و نمو بیشتری دارد و هماهنگی بسیار خوبی بین ارکان مساجد و محلات شکل گرفته است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی گفت: پیش‌بینی شده برخی از جلسات جزءخوانی قرآن کریم در ایام ماه مبارک رمضان بیرون از فضای شبستان مسجد و در محوطه مسجد یا کوچه برگزار شود تا شیوه مردمی بودن آن بیشتر حفظ شود.

وی افزود: همچنین طرح مسطورا «سطر سطر زندگی با آیه‌ها» به همت سازمان تبلیغات اسلامی اجرا می‌شود که تمام نهادهای فرهنگی استان از جمله کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در این خصوص مشارکت می‌کنند.

حجت‌الاسلام محقی با اشاره به جامعه مذهبی و متدین خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام تعطیلات نوروزی، بدون شک امسال استقبال و حضور در مساجد به ویژه نسل جوان پررنگ‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود.