فرماندار بیرجند گفت: یک سوم جمعیت خراسان جنوبی در مرکز استان زندگی می‌کنند، اما سهم لازم را از منابع استان نمی‌بریم.

 علی فاضلی‌فرد  در نشست تجلیل و هم اندیشی اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار در محل فرمانداری برگزار شد افزود: براساس شاخص‌هایی که تعریف شده، شهرستان بیرجند سهم لازم از اعتبارات استان را ندارد در حالی که نیازهای مرکز استان زیاد است.

وی عنوان کرد: زیرساخت‌ها، ظرفیت‌ها و امکانات مختلف در مرکز استان مورد استفاده همه مردم استان قرار می‌گیرد، باید نگاه‌های جزیره‌ای را کنار بگذاریم و نگاه توسعه‌ای داشته باشیم.

فرماندار بیرجند گفت: هر زیرساخت و امکاناتی که در بیرجند وجود دارد، متعلق به مردم خراسان جنوبی است از طرفی پیشانی استان است.

ادارات شهرستان نباید حیاط خلوت ادارات کل باشند

وی تصریح کرد: هیچ اداره‌ای را در شهرستان بیرجند نخواهیم پذیرفت که حیاط خلوت ادارات کل باشد، مدیر ادارات شهرستان باید قوی، پرتلاش، جوان و جهادی باشند.

فاضلی‌فرد گفت: مدیران کل اگر اختیار لازم را به مدیران شهرستانی بدهند، کارها به خوبی پیش خواهد رفت و نیروی قوی در مرکز استان برای مدیران کل هم امنیت آفرین و یک ظرفیت است.

وی با بیان اینکه نگاه ما برای مرکز استان نگاه عدالت محوری و منطقی است افزود: حجم کار وسیع و فعالیت خوبی در شهرستان بیرجند انجام می‌شود اما به نحو احسن انعکاس داده نمی‌شود.

لزوم اطلاع رسانی بیشتر از شهرستان بیرجند

فرماندار بیرجند گفت: به عنوان رسانه ملی در تمامی شهرستان‌ها نماینده فعال دارد اما در شهرستان بیرجند نماینده نداریم و ما در سایه قرار گرفته‌ایم.

وی تصریح کرد: فلسفه وجودی ما خدمت حداکثری به مردم است و همه توان خودمان را برای این موضوع گذاشته‌ایم.

فاضلی‌فرد درباره موضوع سگ‌های ولگرد در بیرجند و روستاهای اطراف گفت: در زمینه جمع آوری سگ‌ها اقدامات موثری صورت می‌گیرد اما با موانعی مواجه هستیم.

اخطار به کشتارگاه دام روستای حسین آباد 

وی اضافه کرد: در روستای حسین آباد بیرجند یک کشتارگاه دام سنتی داریم که یکسری عوارضی دارد و بارها اخطار داده‌ایم، چندی پیش مهلت ۶ ماهه به کشتارگاه دادیم که از این مکان به مکان دیگری منتقل شود چرا که سلامت مردم خط قرمز ما است.

فرماندار بیرجند گفت: در صورت انتقال این کشتارگاه بخشی از سگ‌های ولگرد که به کانون تجمعی تبدیل شده هم جمع آوری خواهند شد.

وی همچنین با گرامیداشت ۱۷ مرداد روز خبرنگار اظهار داشت: رسانه‌های خراسان جنوبی بهترین رسالت را بر دوش دارند که با اقدامات موثر خود قطار توسعه استان را شتاب می‌دهند.

نقد منصفانه مدیران را به تحرک وا می‌دارد

فاضلی‌فرد افزود: نقدهای منصفانه، منطقی و عدالت محور، مدیران را به تحرک وا می‌دارد و کاری ارزشمند است.

وی با بیان اینکه رسالت اصلی رسانه جهاد تبیین و به عبارتی دیگر در خط مقدم آن است گفت: همه باید به توسعه استان کمک کنیم، تلاش ما این خواهد بود که از این پس حوزه تعامل با رسانه و اطلاع‌ رسانی را فعال‌تر کنیم.

فرماندار بیرجند با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر امیدآفرینی در جامعه افزود: باید باور کنیم که شعار “ما می‌توانیم” را در عرصه خارجی محقق کردیم اما در عرصه داخلی نیازمند تلاش بیشتر است.

ارتقای زیرساخت‌های خراسان جنوبی در دولت سیزدهم

وی با بیان اینکه مطالبه گری ما در سطح ملی باید به نفع مردم استان باشد عنوان کرد: البته در دولت سیزدهم شاهد ارتقای زیرساخت‌های استان هستیم که باید با هم افزایی آن را سرعت ببخشیم.

فاضلی‌فرد گفت: امسال با توجه به در پیش بودن انتخابات، امیدآفرینی از اهمیت بالایی برخوردار است و امیدآفرینی با انعکاس و تبیین خدمات و دستاوردهای دولت و نظام برای مردم روی می‌دهد.

وی افزود: به همت دولت سیزدهم، خراسان جنوبی تبدیل به کارگاه سازندگی شده‌ است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور