🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: با اقدامات خوبی که در اراضی پادگان بیرجند صورت گرفته، مردم به زودی شاهد تحولات خوبی در این منطقه خواهند بود.
؛ ملانوری با بیان این مطلب در جریان بازدید میدانی از اراضی پادگان خاطرنشان کرد: تعیین تکلیف زمین های ارتش از موضوعاتی می باشد که طی سال‌های اخیر، به عنوان مطالبه مردم و رسانه‌ها مطرح شده است.
🔹وی ادامه داد: تعیین تکلیف این اراضی، نیازمند به بررسی های تخصصی و فنی داشت که در جایگاه خود مورد بحث و رایزنی قرار گرفت.
🔹به گفته وی؛ برای رفع این مشکل کمیسیون ماده ۵ تشکیل شد و همکاری و تعاملاتی بین دستگاه‌ های متولی، ارتش، شهرداری، شورای شهر، فرمانداری و استانداری صورت گرفت و طی نشست‌های متعددی که در این ایام اخیر برگزار شد، تصمیمات خوبی اتخاذ گشت.
🔹استاندار با اشاره به مصوبات کمیسیون ماده ۵ استان، تصریح نمود: تعیین تکلیف فضاهای موجود و کاربری های املاک چه آنهایی که به عنوان فضای عمومی به شهرداری تحویل می شود، چه بخشی که برای کاربری های مسکونی و اداری در اختیار ارتش قرار می گیرد و چه آن قسمتی که برای تأمین تأسیسات شهری و خدماتی به حوزه راه و شهرسازی تحویل می شود، مهمترین مصوبه کمیسیون ماده ۵ بود.
🔹ملانوری تأکید کرد: در قالب این تصمیمات فنی و مهندسی، اقداماتی شروع شده، شورای شهر و شهرداری ورود کرده اند و کار به خوبی در حال انجام است.
به گفته وی؛ حوزه‌های دیگر نیز اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار داده اند.
🔹وی با اشاره به این که مکانی که الان در آن ایستادیم، فضای سبز است،ادامه داد: اقدامات زیرساختی لازم در این مکان، در حال انجام می باشد و بنا به قول آقای شهردار، به زودی روشنایی و فضای سبز ایجاد می شود .
🔹به گفته وی؛ با اقداماتی که انجام شده، این مکان به عنوان یک مرکز تفریحی و فضای سبز در اختیار شهروندان قرار می گیرد.
🔹استاندار گفت: ارتش هم در اراضی در اختیار خود، چندین واحد مسکونی سازمانی احداث می کند، این اقدام ارتش به امنیت شهر، استان و کشور کمک می کند.
🔹ملانوری ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی نیز در بخش در اختیار خود، اقداماتی در مسیر توسعه استان صورت خواهد داد.

🔹وی با بیان این که کار در حال انجام است اما هنوز نواقص فنی، تخصصی و اداری وجود دارد، خاطر نشان کرد: بازدید امروز ما برای همین بود که شرایط و کارهای انجام شده را از نزدیک ببینیم و مشکلاتش را حل کنیم.
🔹به گفته وی؛ روند کار خوب است و امیدواریم به زودی مردم نتیجه اقدامات را ببیند.
🔹شایان ذکر است: بنا به برنامه ریزی های شهرداری، فضای سبز تعبیه شده در این مکان تا شهریور ماه تمام می‌شود و تجهیزات روشنایی هم هفته آینده نصب خواهند شد.