نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: مردم با انتخاب خود دولت خدمتگزاری را ترتیب دهند و مشکلات جامعه عزیز ما را با دست و انتخاب خودشان حل کنند.

 حجت‌ الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز جمعه پس از انداختن رای خود به صندوق شعبه سیار مستقر در دفتر امام جمعه بیرجند افزود: صدها بار توصیه بر این شده که سرنوشت خود را به دست دیگران رها نکنید و نسبت به سرنوشت خودتان بی تفاوت نباشید که نیستید.

وی گفت: همه مکلف هستند و در عین حال حق شان است که در این انتخابات حسن انتخاب با دقت انجام دهند که در آینده خیلی نزدیک در ورود به اجرای قانون اساسی آماده و موفق باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: انتخاب آیت الله رئیسی توسط مردم و انجام خدمات در این فرصت کوتاه سه ساله با آن همه مشکلات به ارث مانده به راستی که برای جهان یک خط و نشان جدید بود.

وی گفت: آیت الله رئیسی که در سومین سال انتخاب بعد از انجام یک آزمایش بزرگ و موفق شدن در آن، اگرچه از دست ما و جامعه و جهان گرفته شد اما بر انجام وظیفه نیروی اجرایی خطی را در دولت خدمتگزار ترسیم کرد که برای آینده‌های ما این خط و نشان است.

امام جمعه بیرجند: مردم با انتخاب خود دولت خدمتگزاری را شکل دهند

حجت‌ الاسلام و المسلمین عبادی افزود: این حُسن انتخاب مردم بود که به این نتیجه رسید و دنیا در مقابلش تواضع کرد که بحث ایران تنها نیست.

وی تصریح کرد: او رییس جمهور بود اما پرچم سازمان ملل هم برایش نیمه افراشته و عزای عمومی شد، در شورای امنیت و دیگر جاها نیز همین طور بود.

امام جمعه بیرجند گفت: یک چهارم مردم دنیا از جهت جمعیتی و کشورهای ذیربط آنها این جریان را به عنوان عزای عمومی مطرح کرد؛ این خط و نشان آن توصیه‌ای است که مقام معظم رهبری بارها فرمودند و از آن به عنوان دولت اسلامی یاد کردند یعنی دولتی که موفق شود نظام و قانون اساسی جمهوری اسلامی را انجام دهد.

رای گیری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری از ساعت هشت روز جمعه هشتم تیر ماه همزمان با سراسر کشور در ۷۷۲ شعبه اخذ رای استان خراسان جنوبی آغاز شد.

انتخابات زودهنگام ریاست‌ جمهوری در پی شهادت آیت الله رییسی  هشتمین رییس جمهوری اسلامی ایران و همراهان در سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت امسال، برای انتخاب نهمین رییس‌ جمهور امروز در ۶۰ هزار شعبه اخذ رای داخل و خارج کشور برگزار می‌شود.