نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت : مراکز دانشگاهی باید به بُعد علمی، زیرساختی و طراحی فتنه ۸۸ بپردازند و در این زمینه اسناد زیادی جمع‌آوری شده است.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی در مراسم افق بصیرت در چشم انداز آینده ویژه دانشگاهیان خراسان جنوبی که به مناسبت ۹ دی ماه در دانشگاه بیرجند برگزار شد افزود: نهم دی یک واکنش به فتنه‌ای عمیق و بلند بود که ۲ بُعد داشت یکی بعد ظاهری و عملیات علنی فتنه که اغتشاشات بود و مقابلش حماسه نهم دی خلق شد اما جلوه دیگری هم دارد.

وی با اشاره به بعد علمی، زیرساختی و طراحی فتنه سال ۸۸ عنوان کرد: فتنه های متعددی از دهه ۵۰ تاکنون رخ داده اما هیچ فتنه ای گستره‌تر و سرمایه‌گذاری آن به اندازه فتنه ۸۸ نبود.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: با مراجعه به اسناد و اظهارات جبهه استکبار و اقداماتی که انجام داده اند با نگاه عمیق و تحلیلی باید بازخوانی علمی از این فتنه داشته باشیم .

وی گفت: دایره‌المعارف این فتنه در ۹ جلد جمع‌آوری شده که هفت جلد آن اسناد از دشمن است و نشان می‌دهد که ۹ دی یک یوم الله همچون ۲۲ بهمن است.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی ادامه داد: در جمع‌بندی که جبهه استکبار داشت یا باید انقلاب اسلامی از بین می‌رفت یا متوقف می‌شد زیرا آنها انقلاب را مرگ قطعی خود می دیدند.

وی ادامه داد:بارها در تحلیل‌ها و بیانیه ‌ای خود مطرح کرده‌اند که انقلاب اسلامی مرگ تدریجی ما را رقم می‌زند و به این جمع بندی رسیدند که دیگر رقبا را می‌توانند کنترل کنند اما انقلاب اسلامی زلزله‌ای است که کاخ‌های شرق و غرب را نابود می‌کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:بر همین اساس دکترینی که نوشتند نابودی یا مهار انقلاب اسلامی بود تا بزرگ نشود و پیشروی به دیگر نقاط به خصوص غرب آسیا نکند.

وی افزود: تحلیل دوم جبهه استکبار این بود که ۱۶۰ موسسه متشکل از ۶۰ موسسه دولتی زیر نظر وزارت امور خارجه آمریکا و ۱۰۰ سازمان دیگر که همه روسای آن ایرانی بودند یک کار موازی را انجام وبه این پرسش پاسخ دهند که با پدیده انقلاب اسلامی چگونه رفتار کنیم؟

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی یادآور شد: از این تحلیل‌ها مشترکات و نسخه‌های همگانی درآمد لذا برجسته‌ترین وجهه اشتراک همه این پژوهش آن بود که انقلاب اسلامی را تنها با عملیات از بیرون نمی توان شکست یا متوقف کرد بلکه باید کار طراحی بیرون و عملیات درونی باشد.

وی گفت:این نقشه تازگی ندارد و یهود و مشرکان زمان پیامبر(ص) هم چنین طراحی کردند لذا باید پرسید چرا در ۱۰ سال بعد از هجرت که پیامبر هر روز با یهودیان درگیر بود اما بعد از رحلت پیامبر هیچ جنگی بین یهود و مسلمانان نبود و حتی بزرگان آنها مفسر قرآن شدند زیرا به این نتیجه رسیدند که کارگردانی کنند و مسلمانان هنرپیشه شوند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: بر همین اساس آنه اکاری کردند که ۱۱ امام شیعه توسط مسلمانان شهید شدند و امام علی (ع) را گرفتار کردند، همین حرف را درباره انقلاب در دهه دوم شروع و در دهه سوم طراحی کردند.

وی با بیان اینکه طراحی فتنه از بعد دولت خاتمی آغاز شد چون دیدند حرکتی در مردم ایجاد شده که نگران کننده است افزود:یکی از روسای حزب مشارکت مصاحبه ای با عصبانت کرد و از آقای خاتمی گلایه کرد و گفت که او بنا بود بیاید ما از روی دوش او به سکورلایسم برسیم اما رهبری او را مدیریت کرد نتوانستیم.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی اظهار کرد: از همین رو شروع دولت جدید برای آنها نگران کننده بود پس موسسات فعال شدند و تعدادی موسسه هم برای عملیات در کشورهای مختلف از جمله ایران ایجاد کردند تا راهبردهایی را عملی کنند و تحت عنوان انقلاب مخملین و دموکراسی زیر حمایت سفارتخانه‌ها شکل گرفت.

وی گفت: بروید ببینید سرمایه‌گذاری مالی آمریکا در این جهت چقدر بود بیینید طبق اسناد خودشان در سال ۷۲، چه کردند یا در سال ۸۴ چقدر پول گذاشتند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه فتنه ۸۸ تابلوی آن جنبش سبز بود اظهار کرد: اولین بار سناتور آمریکایی در کنگره آمریکا سال ۸۴ شمسی مطرح و اعلام کرد حکومت ایران را با جنبش سبز سرنگون می‌کنیم لذا آنها حتی نام هم گذاشتند.

وی با تاکید بر لزوم شناخت جریان‌ها ادامه داد:ریشه یابی‌ها و مطالعات آنها حیرت‌آور بود لذا یکی از محورهای نفوذ این است که مغزها را بخرند و ببرند.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی افزود: بر اساس یکی از کتاب‌هایی که نوشته اند، روشنفکران در دوران آقای خاتمی نسبت به ایدئولوژیک‌زدایی جامعه دانشگاهی و نخبگان خوب کار کرد زیرا معتقد بودند اگر می‌خواهید مردم ایران سربازی و در مقابل انقلاب، انقلاب کنند باید موتور دین و ایدئولوژی را خاموش کنیم.

وی ادامه داد: بعد هم ارتباطاتی را شروع و آمدند در سال ۸۸ نتیجه‌گیری کردند زیرا انتخابات برای انقلاب فرصت بود که به تهدید تبدیل شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: از همین رو خواستند سناریوی انتخابات را مدیریت کنند که میرحسین موسوی خروجی آن باشد تا بتوانند دین‌زدایی و بعد انقلاب‌زدایی کنند اما اگر میرحسین موسوی شکست بخورد در سناریوی دوم با عنوان تقلب، مردم را به میدان بیاورند و حتی به خود او هم قبولانده بودند که حتما رای می آورد.

وی با بیان اینکه در این سناریو ۲۰۰ روز عملیات انجام دادند گفت:در این مدت ۲ روز مهم داریم که یکی ۲۲ خرداد و دیگری ۹ دی است اما یک خطای استراتژیک کردند که خرد شدند زیرا تصور این بود که کار به آخر رسیده و خواستند تیر خلاص بزنند لذا در دی ماه مستقیم به دین مردم حمله کردند مقدسات را زیر سوال بردند و نمادها را آتش زدند که غیرت مردم به جوش آمد و ۹ دی خلق شد.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی افزود:اما الان جبهه استکبار می گوید که انقلاب اسلامی ایران فراز و نشیب داشته اما توقف نداشته لذا هر سال بهتر از قبل بوده است.

وی با بیان اینکه از دیدگاه دشمنان ما گفتمان مقاومت در دنیا و لااقل بین مسلمان نهادینه و فرهنگ شده گفت: از دید آنها انقلاب ظرفیتی یافته که هر فتنه‌ای را به فرصت تبدیل می‌کند ، ساختار خود را در بیرون مرزها شکل داده ،جنگ نیابتی علیه استکبار راه‌انداخته است پس هیچ یک از رقبا نتوانسته آنها را در معرض فرسایش قرار دهد اما انقلاب اسلامی توانسته است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد:انقلاب اسلامی افول تدریجی استکبار را دنبال می‌کند و تا به حال دیگران هزینه می‌کردند آمریکا سود می برد الان آمریکا هزینه می‌کند و ایران سود می‌برد.

وی با اشاره به اینکه موضع جبهه استکبار در برابر انقلاب اسلامی توافقی شده به جای تهاجمی گفت:آمریکا در برابر ایران اسلامی همه قدرت خود را مجبور است به کار گیرد و وجبهه جهانی، مرجعیت و مقبولیت استکبار توسط انقلاب اسلامی در دنیا زیر سوال رفته است.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی گفت:  حاج قاسم سلیمانی سخنرانی یک ساعت و ۲۰ دقیقه ای دارد که عنوان بحث آن این است آمریکا شاخص های ابرقدرتی را از دست داده و دنبال احیای آنها است.

وی با بیان اینکه ابرقدرت یعنی فیصله دهنده مسائل جهانی است ادامه داد: آمریکا الان دیگر این عنوان را ندارد لذا از این پس طبق توصیه قرآن باید نسبت به ایمان و مقاومت خود دلواپس باشیم .

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: همه به شهدا و امام راحل مدیون هستیم و وظیفه داریم انقلاب را پاسداری کنیم تا گلیم خودمان را از آب بگیریم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور