فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: نصب تجهیزات برای پایش تصویری ترافیک شهر بیرجند با توجه به شدت تصادفات به ویژه نقاطی مانند بلوار پیامبر اعظم (ص) ضروری است.

 سردار حسن شجاعی‌نسب در همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک که به مناسبت هفته انتظامی در بیرجند برگزار شد افزود: تصادفات به ویژه در بلوار پیامبر اعظم شهر بیرجند لایه‌های مختلفی دارد لذا اقدامات سلبی پلیس راهور و خدمات شهرداری در نصب علایم ترافیکی کفایت نمی‌کند.

وی گفت: باید خانواده‌ها نیز قانونمندی در رانندگی را مورد توجه قرار دهند و مدارس در نهادینه کردن فرهنگ ترافیک پای کار باشند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی اظهار کرد: با وجود همه توفیقاتی که در عرصه‌های مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی داشته‌ایم اما در برخی حوزه‌ها از جمله نظم و انضباط ترافیکی دچار خلاء و عقب‌ماندگی هستیم.

وی افزود: شهر بیرجند در کشور به تمیزی معروف است اما بحرانی بودن تصادفات در این شهر زیبنده نیست پس همه دغدغه‌مندان در راستای کاهش مشکلات ترافیکی باید تلاش کنند.

سردار شجاعی‌نسب با بیان اینکه طبق فتوای امام راحل تخلفات رانندگی حرام است و باید این مساله تبیین شود گفت: یکی از دغدغه‌های شبانه روزی نیروی انتظامی مدیریت ترافیک و کاهش تصادفات است.

وی ادامه داد: نصب تجهیزات ترافیکی از سوی شهرداری و تلاش مدیران استان در حوزه بهسازی راه‌ها جای تقدیر دارد و امیدواریم که گروه‌های هدف تاثیرگذاری مناسبی در فرهنگ ترافیک داشته باشند.

مدیریت ترافیک در شهر بیرجند نیازمند پایش تصویری است

شهردار بیرجند هم در این نشست گفت: در راستای مدیریت شهری اقداماتی از ۲۰ ماه گذشته انجام شده لذا علاوه بر نصب تابلوهای هدایت مسیر و خط کشی‌های عابر پیاده در زمینه زیرساخت‌های شهری مرتبط با مسائل ترافیکی هم توانستیم راه حل‌هایی را ارائه کنیم.

مهدی بهترین اظهار کرد: امسال توانستیم ناوگان اتوبوسرانی بیرجند را بعد از ۱۰ سال نوسازی کنیم و پنج دستگاه اتوبوس سهمیه داشتیم که به ۱۵ دستگاه افزایش یافت.

وی گفت: با ورود ۱۰ دستگاه اتوبوس جدید به مدار خدمت امیدواریم اثرات مطلوبی در فرهنگسازی ترافیک شاهد باشیم.

شهردار بیرجند افزود: در آتش نشانی بیرجند با اختصاص یک دستگاه خودرو سنگین از سوی دولت سیزدهم و تجهیز خودروهای امدادی موجود و خرید لباس‌های غواصی و مقابله با شیمیایی توانستیم سطح کیفیت خدمات ایمنی را ارتقا دهیم.

مدیریت ترافیک در شهر بیرجند نیازمند پایش تصویری است

وی بیان کرد: از همین رو در نامه‌ای به وزارت کشور اعلام آمادگی کردیم که با توجه به امکانات موجود شهرداری می‌توانیم در سراسر کشور خدمات زیرسطحی را ارائه کنیم زیرا کامل ترین لباس غواصی با قابلیت امدادرسانی در آب‌های کدر متعلق به آتش نشانی بیرجند است.

بهترین گفت: هرچه ضریب ایمنی شهر افزایش یابد مشکلات و معضلات شهروندان کمتر خواهد شد لذا همکاری بین شهرداری و نیروی انتظامی در زمینه‌های مختلف ادامه دارد.

در این همایش به نمایندگی از ۵۰ طلایه‌دار فرهنگ ترافیک در استان خراسان جنوبی تعدادی از مدیران و رانندگان قانونمند تجلیل شدند.

همچنین به شماری از موتورسواران کلاه ایمنی اهدا شد.