استاندار خراسان جنوبی گفت: مدیران در جذب اعتبارات ملی اهتمام ورزند و سهم بری استان از این اعتبارات را افزایش دهند.
قناعت  در سومین نشست شورای برنامه‌ ریزی و توسعه استان در سال جاری افزود: در مقایسه با سایر استان‌ها شرایط اعتباری خراسان جنوبی در سال جاری متعادل و منطقی است و رتبه اعتبارات هزینه‌ای استان از ۲۱ به ۲۰ ارتقاء یافته است.
🔹وی با تأکید بر اینکه درخصوص اعتبارات سال ۱۴۰۳ برنامه‌ ریزی دقیق با اولویت استان و کشور و در چارچوب قوانین و مقررات انجام شود، تصریح کرد: فرمانداران در کمیته برنامه‌ ریزی شهرستان‌ها هم نسبت به تعریف و تصویب پروژه‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.
🔹استاندار با بیان اینکه سال گذشته ۲۳ دستگاه و در سال جاری ۲۲ دستگاه مشمول اعتبارات هزینه‌ای استان شدند، افزود: ۸۵ درصد اعتبارات هزینه‌ای در زمینه حقوق است که توزیع آن مشخص بوده و توزیع ۱۵ درصد باقیمانده بر اساس مؤلفه‌های مشخص باید انجام شود.
🔹قناعت با تأکید بر رعایت تکالیف قانونی توسط دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: در پایان سال گذشته رقم‌ خوب و قابل قبولی از اعتبارات هزینه‌ای به خراسان جنوبی اختصاص یافت.
🔹وی از دستگاه‌های اجرایی خواست با استفاده از ظرفیت اعتبارات ابلاغی از محل مسئولیت اجتماعی، خیرین، نهاد های انقلابی به ویژه منابع ملی، سهم بری استان از اعتبارات مختلف را افزایش دهند.
🔹به گفته وی؛ کارگروه وصول درآمدها و تجهیز منابع درخصوص وصول به موقع درآمدهای استان و آسیب شناسی علل عدم جذب منابع در موعد مقرر اقدام کند.
🔹استاندار با تأکید بر جذب اعتبارات ملی با استفاده از ظرفیت استاندار و نمایندگان استان گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی، ظرفیت‌های برنامه هفتم توسعه را در شورا تبیین و تشریح کند و دستگاه‌ های اجرایی هم درخصوص میزان بهره‌ وری از این ظرفیت‌ها پاسخگو باشند.
🔹قناعت اضافه کرد: در مورد سامانه زیرساخت داده‌های مکانی (SDI) دستگاه‌های متولی همکاری لازم را با سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی داشته باشند تا نسبت به به‌روز رسانی داده‌ها در سامانه مربوطه اقدام شود زیرا داشتن نقشه‌ های به‌روز و بهنگام یکی از ضروریات برنامه‌ ریزی است.
🔹به گفته وی؛ جذب حداکثری اعتبارات سال مالی تا پایان شهریور ماه در دستور کار قرار گیرد تا برگشت اعتبارات از استان به مرکز را نداشته باشیم.
🔹استاندار در بخش دیگری از سخنانش گفت: همه مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات در استان فراهم شده و براساس جدول زمانی ابلاغی وزارت کشور، برنامه‌ها در ستاد انتخابات به صورت دقیق و منظم در حال انجام است.
🔹قناعت اظهار امیدواری کرد: با حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی شاهد خلق حماسه دیگری در خراسان جنوبی باشیم.
🔹وی متذکر شد: خراسان جنوبی رتبه دوم کشور را در انتخابات قبلی کسب کرده و امیدواریم با فضای گرم تبلیغاتی در استان جمعه آینده شاهد حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی باشیم.
🔹شایان ذکر است؛ بررسی و تصویب اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌ های اجرایی مشمول نظام بودجه هزینه‌ای استان در سال ۱۴۰۳، بررسی و تصویب اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه استان در سال ۱۴۰۳، بررسی و تصویب مصوبات کارگروه زیربنایی، بررسی و تصویب مصوبات کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌ گذاری و تشریح و تدوین سامانه زیرساخت داده‌های مکانی (SDI) از مصوبات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به ریاست استاندار بود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور