سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: فرمانداران و همه مدیران دستگاه‌های متولی باید با شتاب‌بخشی به کارها، مانع از خروج اعتبارات تخصیصی به طرح مسکن اقشار کم‌درآمد از استان شوند.

ناصر خوش خبر روز چهارشنبه در نشست شورای راهبری ۶ هزار واحد مسکن اقشار کم‌درآمد استان افزود: مدیران مکلفند نسبت به جذب صد درصدی اعتبارات مسکن اقدام کنند.

وی گفت: برای اجرای طرح‌های ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی، ۶ هزار واحد مسکن شهری، مسکن بازنشستگان، ایثارگران و فرهنگیان در قالب تفاهم‌نامه استانداری و سازمان برنامه و بودجه کشور و حوزه‌های مرتبط، تسهیلات ویژه‌ای درنظر گرفته شده که بسیار ارزشمند است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و کمکی که این تسهیلات به خانه‌دار شدن افراد خاص می‌کند، لذا تمام تلاش بر این است که این فرصت از دست نرود.

وی تصریح کرد: اهتمام و دقت نظر دستگاه‌ها در تسهیل شرایط برای برخورداری افراد متقاضی از این تسهیلات مورد تاکید است.

خوش خبر گفت: با اصلاح شیوه نامه‌های مرتبط با این طرح‌ها، می‌توان زمینه برخورداری افراد از تسهیلات را فراهم‌تر کرد.

وی اظهار داشت: اصرار ما بر این است که همه این اعتبار در پروژه‌های مسکن شهری و روستایی هزینه شود و ریالی از آن از استان خارج نشود.

در این جلسه ضمن بررسی روند پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مسکن شهری و روستایی، برای افزایش سطح برخورداری افراد از تسهیلات و تسهیل شرایط بهره‌مندی از سهمیه‌های اتخاذ شده در هر منطقه، در برخی از بندهای شیوه‌نامه اجرایی تغییراتی اعمال شد.