امامان جمعه اهل سنت شهرستان‌های بیرجند و درمیان، ترور ناجوانمردانه دانشمند وزارت دفاع، شهید محسن فخری‌زاده را محکوم کردند.

امام جمعه اهل سنت بیرجند ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت دانشمند شهید محسن فخری زاده به محضر حضرت، ولی عصر (عج) و مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به‌ویژه شهدای عرصه فناوری‌های دفاعی، گفت: متاسفانه در شرایطی که هنوز قلوب مردم ایران متاثر از شهادت سردار دلهاست، بار دیگر شاهد از دست دادن یکی از عزیزان و بزرگان حوزه علمی کشورمان هستیم، بایستی اعتراف کنیم نتیجه اعتماد به دشمن و خوش باوری و داد و ستد با آن چیزی جز این نخواهد بود.

مولوی فاروقی با بیان این‌که دشمنان قسم‌خورده ایران پیش خودشان فکر می‌کنند که “ترور” در ایران هم شاید مانند برخی از سایر کشور‌ها باعث رعب و وحشت مردم و مانع پیشرفت این مرز و بوم شود، گفت: ترور نخبگان، بزرگان و دانشمندان هسته‌ای در ایران سبب پیشرفت بیشتر این کشور میشود.

وی گفت: ترور دانشمند برجسته کشورمان شهید محسن فخری زاده نشان از زبونی و خاری دشمنان قسم خورده ایران است و این گونه اقدامات نشان داد که ایران بزرگ و انقلاب اسلامی با ریخته شدن خون شهیدان و دانشمندان عزیز کشورمان روز به روز پابرجاتر و استوارتر خواهد ماند.

امام جمعه اهل سنت بیرجند افزود:نتیجه اعتماد به دشمن و خوش باوری و داد و ستد، جز شهادت عزیزانمان چیز دیگری نخواهد بود.

مولوی فاروقی افزود: جامعه اهل سنت ایران همپای دیگر اقشار کشور به عنوان یک خواسته ملی، انتظار دارد وزارت دفاع، وزارت اطلاعات و همچنین ارگان‌های مربوطه در سریع‌ترین زمان ممکن، متجاوزان داخلی و خارجی را به اشد مجازات برسانند و وزارت امور خارجه نیز ساکت ننشیند و در اینگونه موارد، فعال‌تر از گذشته عمل کند.

امام جمعه اهل سنت اسدیه هم در پیامی ترور دانشمند هسته‌ای کشور، محسن فخری زاده را محکوم کرد و چنین اعمالی را سبب حرکت پرشتاب نخبگان و دانشمندان کشور دانست.

 

در پیام سید احمد مولوی عبداللهی آمده است:

“شهادت دانشمند خدوم هسته ای، دکتر محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع، که عمری را در خدمت پیشرفت کشور، تأمین امنیت و آسایش برای مردم سپری نمود و در میدان دفاع از میهن اسلامی، با ابتکارات خود قدم‌های بسیار مفیدی برداشت، مایه غم و اندوه فراوان برای ملت ایران اسلامی گردید.

شکی نیست که استکبار جهانی و صهیونیسم، چشم دیدن این همه افتخارآفرینی توسط فرزندان این مرز و بوم را ندارند و با نهایت ذلت و زبونی دست به ترور چنین عناصر مفیدی می‌زنند تا با خیال خام خود جلوی پیشرفت و تعالی نظام اسلامی را بگیرند، اما غافل از آنکه با ریختن خون چنین شخصیت‌های علمی، حرکت پرشتاب نخبگان و دانشمندان با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت.

این اعمال غیر انسانی ماهیت پلید و کینه توز بدخواهان نظام اسلامی را در عرصه جهانی بیشتر آشکار خواهد ساخت و جز روسیاهی برای آنان چیزی را به بار نخواهد آورد.

اینجانب این ضایعه دردناک را خدمت مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، همکاران شهید و همه دلاورمردان نیرو‌های مسلح تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم آرزوی مغفرت و برای خانواده مرحوم صبر و اجر خواهانم و از نیرو‌های امنیتی و قضایی تقاضای شناسایی و مجازات عاملان این حادثه تلخ را دارم.”