مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از انتخاب نمایش «فخرالزمان» به عنوان نماینده تئاتر خراسان جنوبی در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر خبر داد.
علی فرخنده در تشریح این خبر  گفت: نمایش فخرالزمان به کارگردانی مهدی مسروری و بازیگری گروه تئاتر مستقل بیرجند، در جشنواره منطقه‌ای تئاتر خاوران که در مشهد مقدس برگزار شد، برگزیده شد و به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شد.
وی  افزود: در جشنواره منطقه‌ای تئاتر خاوران، ۲۱ نمایش صحنه‌ای و ۱۵ نمایش خیابانی از هشت استان سیستان و بلوچستان، گلستان، کرمان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، مازندران، تهران و آذربایجان شرقی به رقابت پرداختند که از میان آن‌ها ۴ اثر از خراسان جنوبی بودند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه اظهار داشت: در اختتامیه این جشنواره، رتبه اول نویسندگی به ابراهیم عادل نیا، رتبه دوم کارگردانی و رتبه دوم طراحی صحنه به مهدی مسروری از نمایش «فخرالزمان» اهدا شد. همچنین رتبه اول موسیقی بخش صحنه‌ای به محمد تیموری و سمیه بدیعی زاده، جایزه نقدی استاندار خراسان رضوی و لوح تقدیر گروهی بازیگران به خاطر بازیگری خردسال و نوجوان نمایش «یک کوزه آب» از شهرستان سرایان اعطا شد.
وی گفت: در بخش نمایش‌های خیابانی، احسان محمدیان رتبه سوم بازیگری و امیر مددی پور برای طراحی بروشور نمایش «پیشانی بلند» تقدیر شدند. فرخنده تصریح کرد: انتخاب نمایش «فخرالزمان» به عنوان نماینده تئاتر خراسان جنوبی در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، آرزوی هنرمندان تئاتر استان را برآورده کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  استان در پایان، ضمن عرض تبریک به افراد و گروه‌هایی که موفق به کسب مقام شده‌اند، از کلیه هنرمندان استان که با تولید آثار ارزشمند خود باعث رونق این عرصه مهم شده‌اند و همچنین اعضای محترم هیات مدیره و مدیر عامل انجمن نمایش استان تقدیر و تشکر کرد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور