مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی گفت: مادران و همسران شهدا با خدا معامله کردند و الگوی بی‌بدیل صبر، ایثار و مقاومت برای مردم هستند.

 ابوالفضل نوفرستی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه بیرجند با اشاره به ۱۳ جمادی‌الثانی سالروز وفات حضرت ام البنین (س) که روز تکریم مادران و همسران شهدا نام دارد، گفت: حضرت ام‌ البنین همسر و مادر چهار شهید و از مبلغان واقعه عاشورا بود.

وی یادآور شد: ایشان مادر حضرت ابوالفضل العباس (ع)، عبدالله، جعفر و عثمان است که هر چهار فرزند او در واقعه کربلا به شهادت رسیدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی عنوان کرد: این بانوی بزرگوار ‌در زندگی مشترک با حضرت علی (ع) همواره همه تلاش خود را انجام داد تا بتواند جای خالی حضرت فاطمه (س) را برای فرزندان ایشان پر کند.

وی افزود: مادران شهدا اسوه صبر، استقامت و فداکاری در جامعه هستند که با ایثار فرزندان خود درس بزرگی به همه ما دادند.

نوفرستی با اشاره به این کلام مقام معظم رهبری که “اگر ارزش پدر و مادر شهدا از خود شهدا بیشتر نباشد، کمتر نیست” گفت: مادران شهدا فرزندان خود را انقلابی و ولایتمدار تربیت و جان آنها را تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

وی به شهادت سه نفر از نیروهای ارتش در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: اجرا و پاداش این شهدا که در تمرین یکی از یگان‌های نیروی زمینی به شهادت رسیدند کمتر از سایر شهدا براساس آیات و روایات نیست.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی بیان کرد: مراسم وداع با شهدای نیروی زمینی ارتش در بیرجند از ساعت ۱۸ امروز در محل کهف الشهدا با حضور خانواده‌های شهدا و ایثارگران و مردم برگزار می‌شود.

وی همچنین با اشاره به تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: نقش مادران شهدای غزه ادامه حرکت امام حسین (ع) و یاران ایشان است.