معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: مادران روستایی دارای سه فرزند در استان برای بیمه رایگان از طریق دهیاری‌ها شناسایی شوند و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

علیرضا عباس‌زاده  در نشست کارگروه استانی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اظهار کرد: بیمه این مادران در راستای ماده ۲۱ قانون “حمایت از خانواده و جوانی جمعیت” در استان به اجرا درآمده است.

وی افزود: مادران غیر شاغل روستایی و عشایر به صورت رایگان تا زمان بازنشستگی تحت پوشش بیمه اجتماعی در این صندوق قرار می‌گیرند.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: در مرحله نخست اجرای این طرح حق بیمه ۵۰۰ هزار نفر از واجدان شرایط توسط دولت در سطح یک جدول سطوح درآمدی به صورت رایگان تا زمان بازنشستگی در سراسر کشور پرداخت خواهد شد.

وی بیان کرد: مشمولان می‌توانند با مراجعه به دفاتر کارگزاری یا نشانی الکترونیکی WWW.ROOSTAA.IR نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

عباس‌زاده با اشاره به شرایط کلی احراز مشمولان گفت: نداشتن شغل (خانه دار)، سکونت در مناطق روستایی و عشایری و دارای سه فرزند یا بیشتر از شرایط نام نویسی مادران روستایی و عشایری است.

وی افزود: با تولد فرزند چهارم و پنجم به ازای هر فرزند ۲ سال به سنوات بیمه ای مشمول اضافه خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: با توجه به اولویت بندی ثبت نام مشمولان از سوی ستاد ملی جمعیت؛ مرحله پیش ثبت نام اول مربوط به مادرانی است که تاریخ تولد فرزند سوم و بالاتر آنان از تاریخ اول فروردین سال ۱۳۹۶ به بعد باشد.

وی گفت: دهیاران از طریق خانه‌های بهداشت روستایی نسبت به شناسایی بانوان مشمول طرح اقدام کنند و نیاز است بانوان روستایی و عشایر بیشتری زیر چتر بیمه قرار گیرند و از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشند.

عباس‌زاده از فرمانداران خواست در مورد این طرح تشویقی دولت تبیین‌گری لازم را در شهرستان‌ها انجام دهند و افزود: تاکنون در خراسان جنوبی ۸۲۵ نفر ثبت نام کردند و مشمولان طرح باید از این ظرفیت نهایت استفاده را داشته باشند.

نوشته و خبرنگار : دکتر  ا . زارعی دبیر سرویس پزشکی و سلامت و ا حسن پور